W czwartek 19 stycznia 2023r. gościliśmy na zajęciach robotyki Przedszkole nr 6 "Stokrotka" z Wałcza. Dzieci uczestniczące w spotkaniu były bardzo zadowolone z możliwości wzięcia udziału w tak nietypowej lekcji, której założeniem była nauka poprzez zabawę. Zajęcia prowadziły Panie Joanna Masłowska i Beata Patrzek.
BIEDRONKI w Kornelówce
W czwartek Kornelówkę odwiedziły "Biedronki" z przedszkola "Jaś i Małgosia". Przedszkolaki zasiedli w ławkach i rozpoczęli swoją szkolną przygodę. Świetnie poradzili sobie na zajęciach z języka angielskiego oraz na zajęciach technicznych robiąc popularne slajmy. A w nagrodę? Pyszny popcorn prosto z kornelówkowej maszyny. Dziękujemy przedszkolakom za zaangażowanie i mnóstwo uśmiechów . Zajęcia prowadziły Panie Karolina Glinka-Komorowska, Aleksandra Mielcarz, Katarzyna Załucka-Piechut.
15
Gofry
Na zajęciach Koła Kulinarnego Kuchcik tym razem było słodko
Kucharze przygotowali przepyszne gofry
Z bitą śmietaną i owocami
Język angielski na przyrodzie
16 stycznia 2023r. gościliśmy na zajęciach przedszkolaków z Czerwonego Kapturka. Dzieci uczestniczyły w zajęciach przyrody wykonując tęczę na talerzyku utrwalały kolory w języku angielskim. Zobaczyły świat w zasięgu nosa korzystając z mikroskopów. Zajęcia prowadziły Panie Justyna Wilczyńska i Agnieszka Stępień. Później robotyka - zajęcia, które są przygodą. Dzieci mogą odkryć fascynujący świat techniki, spróbować własnych możliwości, nabyć nowych umiejętności. Zajęcia robotyki rozbudzają w najmłodszych pasję do poznawania nowych technologii. Dodatkowo wpływają one na rozwój motoryki małej, pamięci, koncentracji, myślenia kreatywnego i wszechstronny rozwój intelektualny. Mamy nadzieję, że dzieci świetnie się bawiły.
9
XIV Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej
11 stycznia 2023 roku odbył się etap szkolny XIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.
Do etapu rejonowego, który odbędzie się 15 marca 2023 roku w Pile zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Kategoria I uczniowie klas I – V:
1. Jan Kowalski Damian Zaleski
2. Erwin Kulczyk
3. Damian Zaleski
Kategoria II uczniów klas VI – VIII:
1. Aleksandra Wenio
2. Nadia Głowacka
3. Jan Antoniak
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.
Beata Patrzek i Anna Ogonowska
6
Zajęcia z robotyki dla przedszkolaków
W czwartek 12 stycznia 2023 r. odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9 "Bajka" w Wałczu.
Zajęcia prowadziły panie Joanna Masłowska i Beata Patrzek.
38
Wigilia 5b
16
Pierniki
Kucharze Koła Kulinarnego KUCHCIK przygotowując się do świąt piekli i dekorowali pierniki
24
Wizyta Ministra Przemysława Czarnka w Kornelówce
„Tam gdzie jeziora, błękity” to hasło projektu edukacyjnego, dzięki któremu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu, przy wsparciu Funduszu, powstała nowoczesna ekopracownia. Salę, w której uczniowie będą poznawać ekosystemy wodne, w towarzystwie prof. Przemysława Czarnka - Ministra Edukacji i Nauki, Posła Czesława Hoca oraz Tomasza Wójcika – Wicewojewody Zachodniopomorskiego otworzył dziś Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. W uroczystości uczestniczyli również:
- Pełniący obowiązki Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Pan Jerzy Sołtysik,
- Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Pan Bogusław Ogorzałek,
- Przewodniczący Rady Miasta Pan Maciej Goszczyński,
- Burmistrz Miasta Wałcz Pan Maciej Żebrowski,
- Kierownik wydziału zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Wałczu Pani Jolanta Będlin,
- Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty Pani Mariola Śmich.
- Szkoła wyposażyła klasę między innymi w mikroskopy, monitor interaktywny, laptop, ekologiczny zestaw do badania wody oraz szkielet ryby i akwarium. Oprócz lekcji przyrody i biologii będzie w niej realizowany program edukacyjny „Tam gdzie jeziora, błękity”, w którym uczniowie poznają tajniki badania jakości wody. To wszystko w ramach programu Eko-Pracownia, na który Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przeznaczył w tym roku 575 tysięcy złotych. Dzięki temu w 13 szkołach powstaną nowoczesne sale naukowe – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu Funduszu.
Koszt pracowni w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu to prawie 45 tys. zł, w tym ponad 40 tys. zł dotacji z WFOŚiGW w Szczecinie. W ramach programu Eko-Pracownia, który jest adresowany do szkół podstawowych i średnich Fundusz dofinansowuje m.in. modernizację i doposażenie pracowni edukacyjnych w sprzęt i materiały do edukacji ekologicznej, zakup pomocy naukowych i wyposażenia, w tym komputerów i mebli, pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, a także prace remontowe.
24
Mikołajki 2a
52
Przedszkolaki i pierwszaki poznają język migowy
Uczniowie z klasy 1 b oraz przedszkolaki z naszej szkoły uczestniczą w Interdyscyplinarnym Projekcie Edukacyjnym – Migowy dla dzieci, którego organizatorem jest MiguMig - zabawy z językiem migowym Cały projekt to realizacja czterech modułów, które dotyczyć będą różnych umiejętności, a każdy z nich będzie objęty patronatem innego eksperta.
W module pierwszym poznaliśmy oraz utrwalaliśmy nazwy kolorów. Biała piłeczka swoimi przygodami wprowadziła nas w świat różnych emocji. Bawiliśmy się świetnie, a miganie jest SUPER!
Dziękujemy za dobrą zabawę MiguMig - zabawy z językiem migowym oraz ekspertowi I Modułu pani Dobrosławie Horbacz z Paluszkowe Rozśpiewanki
26
Projekt Edukacyjny „Pizza workshops”
Zrób to sam - pieczemy pizzę.
Podczas warsztatów mieliśmy niezwykłą okazję aktywnie uczestniczyć w procesie powstawania pizzy Było super
13
,,Dobre wychowanie powinno być podawane zawsze na śniadanie”
,,Dobre wychowanie powinno być podawane zawsze na śniadanie” pod takim hasłem odbył się w środę 23 listopada 2022r. w ramach realizacji zadań Tygodnia Życzliwości i Uśmiechu, konkurs ,,Szkolnego savoir-vivre”, w którym uczestniczyły dwuosobowe drużyny klas od IV-VII.
Uczniowie mieli za zadanie wypełnić test, w którym sprawdzali znajomość dobrych manier dotyczących zachowania się w klasie, przy stole, używania właściwych zwrotów grzecznościowych.
Wszystkim wydawało się, że nie będzie to trudne zadanie, jednak tylko dwóm grupom udało się rozwiązać test bezbłędnie. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy VI b i VII a. Gratulujemy serdecznie!!
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a z treścią zadań mieli podzielić się z pozostałymi uczniami klas, by dobre wychowanie nie było obce żadnemu uczniowi Kornelówki.
4
Dyskoteka Andrzejkowa
Ależ to był wystrzałowy wieczór!
Andrzejki uważamy za udane.
Były tańce, wróżby, popcorn i inne atrakcje. Dziękujemy panu Karolowi Symonowiczowi, oraz klasie VIIId za organizację imprezy.
8
ŚWIATOWY DZIEŃ DOBROCI
„Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”.
Właśnie w ramach dzielenia się dobrocią pedagożki w piękny poniedziałkowy ranek 14 listopada przywitały wszystkich uczniów i pracowników Kornelówki dobrym słowem. Dzieci z klas młodszych otrzymały emotikonkę, która miała uprzyjemnić im nie tylko ten dzień, ale każdy kolejny. Starszym uczniom wręczono ,, złote, dobre myśli”, które miały stać się drogowskazami w szerzeniu dobra.
Dzień Dobroci to tylko pretekst do dyskusji, która przetoczyła się przez mury Kornelówki jak prosto w dzisiejszych niełatwych czasach budować i pielęgnować serdeczne relacje międzyludzkie. Pedagodzy zachęcali do dzielenia się uśmiechem oraz ciepłym słowem z kolegami i nauczycielami, do wzajemnej pomocy najsłabszym i tym którzy są w potrzebie. Czasami wystarczy miły gest, dobre słowo, a życie staje się prostsze.
Realizujmy nakaz wieszcza „Miej serce i patrzaj w serce!” na co dzień, a nie tylko od święta, bo dobro wraca!
24
Piegi w Kornelówce
"Akademia pana Kleksa" to jedna z ulubionych lektur uczniów. Omawiając ją, nie może obyć się bez lekcji przędzenia liter, kleksografii czy interaktywnej geografii. W naszej szkole nie było inaczej. Zabawa była fantastyczna, a uczniowie klasy 4a i 4 b zostali nagrodzeni zasłużonymi piegami.
22
"Tam, gdzie jeziora, błękity"
W ramach programu "Tam, gdzie jeziora, błękity" realizowanego ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie klasa VI a wybrała się do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Wałczu. Poznaliśmy proces związany z pobieraniem wody, etapy jej oczyszczania i dystrybucję do naszych domów. Dziękujemy
1
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie