Witaj

 • Narodowe Święto Niepodległości

  Narodowe Święto Niepodległości

  Delegacja uczniów z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział 11 listopada w uroczystości Narodowego Święta Niepodległości. Obchody rozpoczęły się w południe na placu Wolności w Wałczu, gdzie wspólnie odśpiewano hymn Polski („Niepodległa do Hymnu”). Następnie w kościele pw. św. Mikołaja odbyła się msza święta za ojczyznę, po której zgromadzeni uczestniczyli w uroczystym odczytaniu Apelu Pamięci przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Bankowej.

 • Uczniowie klasy Ia i III a z wizytą u żubrów i rysiów 

  Uczniowie klasy Ia i III a z wizytą u żubrów i rysiów 

  W środę 6 listopada uczniowie klasy Ia i III a wybrali się z wizytą do ,,Dzikiej Zagrody” – zagrody żubrów i rysiów. Dzika Zagroda k/ Jabłonowa oba gatunki zwierząt prezentuje w warunkach zbliżonych do naturalnych. Po terenie obiektu oprowadzały panie przewodniczki, które bardzo ciekawie opowiadały o swoich podopiecznych. Dzięki nim uczniowie poszerzyli swoje wiadomości na temat żubrów zdobyte w trakcie lekcji i samodzielnych poszukiwań. Mieli również okazję zobaczyć żubry z bardzo bliska – w trakcie samodzielnego karmienia tych największych lądowych ssaków Polski. Było to wspaniałe doświadczenie i niesamowita zabawa. Dzieci karmiły żubry marchewkami. Widać było, że zarówno zwierzętom, jak i dzieciom sprawia to wiele przyjemności.  Ciekawym zajęciem były również wykonywane zespołowo prace plastyczne. Klasa pierwsza wykonała olbrzymi plakat przedstawiający żubry, a klasa III rysie.  Mimo deszczowej pogody dzieci bawiły się znakomicie. Młodzi przyrodnicy zadowoleni z ciekawej wyprawy powrócili do szkoły.

 • Uroczyście i emocjonująco. Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu

  Uroczyście i emocjonująco. Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu

            Ceremonia pasowania na ucznia jest zawsze ważnym wydarzeniem w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu.  Uroczystość odbywa się zazwyczaj w październiku. W tym roku tym szczególnym dniem dla pierwszoklasistów i przedszkolaków był 25 dzień października.
             W piątek punktualnie o godz. 9.00, na dużą, pięknie udekorowaną salę dumnie wkroczyły w galowych mundurach dzieci z dwóch klas pierwszych i oddziału przedszkolnego pod opieką swoich wychowawczyń: pani Agnieszki Pająk, Małgorzaty Kozak, Agnieszki Ostrowskiej.     

           Niezwykle ciepłe powitanie swoim młodszym kolegom i koleżankom przygotowały dobre duszki „Kornelówki”. W te role doskonale wcielili się uczniowie klasy piątej: Blanka Dalecka, Aleksandra Wenio, Borys Dominiak i Jakub Wiśniewski. Następnie pierwszoklasiści wystąpili w programie artystycznym. Wspaniale radzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Udowodnili, że potrafią śpiewać, tańczyć, recytować wiersze, a także że znają szkolny savoir vivre. Prowadzące uroczystość panie Barbara Szymańska i Karolina Glinka-Komorowska sprawdziły również jak w Kornelówce wygląda współpraca rodziców, wychowawców i dyrekcji poprzez udział w drużynowej grze towarzyskiej – Kalambury. Wszystkim kibicowali zaproszeni goście w osobach: pani Mariola Śmich wizytator Kuratorium Oświaty w Szczecinie, pani Alicja Klejdysz- Naczelnik Wydziału Oświaty i pani Małgorzata Marianowska- przewodnicząca Rady Rodziców SP1, a także licznie zgromadzeni rodzice i dziadkowie.  
              Po gromkich brawach nastąpiła ta najbardziej oczekiwana ceremonia – ślubowanie
  i pasowanie na ucznia. Najpierw pierwszoklasiści i przedszkolaki ślubowały, że będą starać się: dobrze uczyć, słuchać nauczycieli, pomagać słabszym, dbać o honor swojej szkoły
  i klasy. Następnie pani dyrektor Ewa Hołowska – Kędzierska i i wicedyrektor Joanna Rup-Bartosik wielkim ołówkiem pasowały każdego pierwszoklasistę na ucznia.   
                Na zakończenie Pani Dyrektor serdecznie wszystkim pogratulowała i wręczyła dzieciom prezenty. Podziękowała także ich rodzicom za wybór dla swoich dzieci tej właśnie szkoły. Wspólny poczęstunek zakończył niezwykle emocjonujący dla wszystkich dzień.

 • Wolontariat, to coś więcej niż pomaganie innym…

  Wolontariat, to coś więcej niż pomaganie innym…

  Komunikatywność, praca w zespole, organizacja i planowanie czy kreatywność – to tylko niektóre z szerokiego wachlarza kompetencji szlifowanych przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu.

  Wolontariusze Kornelówki - "Jestem, chcę, pomagam" i Szkolne Koło Caritas pod opieką Justyny Wilczyńskiej, Agnieszki Goszczyńskiej i Anny Ogonowskiej, 23 października 2019 roku w godzinach popołudniowych, zorganizowali akcję porządkowania grobów na cmentarzu komunalnym na Dolnym Mieście. Zaopatrzeni w potrzebne narzędzia, worki na śmieci i rękawice, pełni sił i zapału ruszyli do działania. Efektem ciężkiej pracy było kilkadziesiąt wysprzątanych nagrobków oraz zadowolenie dzieci z dobrze wykonanego zadania. Uczniowie przekonali się, że praca, którą wykonuje się, jak mówili „z potrzeby serca”, bez czerpania korzyści finansowych, zwiększa poczucie wspólnoty, spełnienia oraz kształtuje samoświadomość. Wolontariusze spotkali się również z ogromnym uznaniem mieszkańców Wałcza, co motywuje ich do dalszej pracy na rzecz drugiego człowieka.

  Autor tekstu: Agnieszka Goszczyńska

  Zdjęcia: Joanna Masłowska i Marta Kotarska

 • Zapałka nie ogrzeje

  Zapałka nie ogrzeje

  Przygotowując się do okresu jesienno – zimowego, który jest najtrudniejszy dla osób bezdomnych, samotnych i ubogich, Caritas organizuje zbiórki środków finansowych na zakup opału dla potrzebujących. Sytuacja wielu rodzin w naszym mieście jest na tyle trudna, że nie wystarcza im środków na zaspokojenie podstawowych potrzeb. W okresie zimowym w wielu domach brakuje także pieniędzy na opał. Przebywanie w niedogrzanych pomieszczeniach przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia, oddziałuje negatywnie na samopoczucie
  i komfort psychiczny.

  Pragniemy uwrażliwić mieszkańców Wałcza na problem biedy oraz wynikających z niej konsekwencji, z którymi borykają się ubodzy z naszego miasta. 27 października wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego kwestowali w parafii św. Mikołaja. Ofiarodawcy za okazane wsparcie finansowe otrzymywali specjalnie wyprodukowane na ten cel symboliczne pudełka
  z zapałkami, opatrzone hasłem i logo Caritas.

  Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji wesprzeć akcji „ ZAPAŁKA NIE OGRZEJE” zapraszamy
  1 i 3 listopada,  będzie prowadzona zbiórka przy kościele św. Mikołaja w Wałczu, po każdej mszy świętej. Czekamy na Ciebie!

  Wolontariusze SKC wraz z opiekunem Anną Ogonowską

 • "Turystyczno - językowy zawrót głowy"- podchody

  "Turystyczno - językowy zawrót głowy"- podchody

  18 października uczniowie koła wraz z p.Darią Piórkowską zaczęli zabawę w podchody. Dwie pierwsze grupy miały za zadanie dokładnie ukryć aż 5 kopert z zadaniami językowymi, natomiast dwie kolejne ekipy musiały je odnaleźć, oczywiście dobrze odczytując podpowiedzi i kierunki malowane na chodnikach. Zabawa się przedłużyła, ale pogoda tego dnia była wspaniała. Zadania pozwoliły nam utrwalić leksykę i gramatykę, a że powtórka ta odbyła sie w ruchu i na swieżym powietrzu, to wszyscy rozwiązywali je błyskawicznie i bezbłędnie. Przy niektórych było bardzo wesoło......

 • Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych - GRATULUJEMY!

  Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych - GRATULUJEMY!
 • Kornelówka uczciła Święto Edukacji Narodowej

  Kornelówka uczciła Święto Edukacji Narodowej

  Dnia 15.10.2019 cała społeczność uczniowska Kornelówki wzięła udział w apelu związanym z Dniem Edukacji Narodowej. Na wesoło, muzycznie i wręcz OSKAROWO przygotowano program artystyczny, a każdy nauczyciel dostał ZŁOTĄ SZYSZKĘ z okazji swojego święta. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunom za rewelacyjną niespodziankę, a uczniom i ich Rodzicom za przemiłe życzenia😍 i wyjątkowe emocje 

 • CODEWEEK w KORNELÓWCE

  CODEWEEK w KORNELÓWCE

  Podsumujmy 3 dni trwania akcji w Kornelówce starsi uczniowie kodowali w programie Scratch i logowali się do platformy na stronie Scrach.mit.edu, aby udostępniać swoje treści i korzystać z twórczości innych osób z całej Europy.Młodsi uczniowie kodowali obrazki i programowali trasy z zadaniami dla Ozobotów. Uczyli się sterować Dash’em i Dot’em W świetlicy przeprowadzono „kodowanie na dywanie” i uczniowie zamieniali się w roboty budując stroje z klocków. #SuperKoderzy z 5a budują roboty Lofi a dzieciaki z programu #MegaMisja pomagają złapać Psotnika i poznają kolejne informacje dotyczące cyfrowego świata. Na kółku plastycznym robiliśmy chwytającą rękę robota,a na informatyce rozwiązywaliśmy quizy o komputerach w programie Kahoot. Oj! Działo się! Wszyscy uczestniczący w zajęciach uznali, że to była świetna zabawa  .

  „Od zarania dziejów robiliśmy wiele rzeczy przy pomocy kamieni, żelaza, papieru czy ołówka – wszystkie te rzeczy odmieniły nasze życia. Obecnie żyjemy w innej epoce, w której to kod kształtuje świat. Różne epoki mają różne zawody i wymagania dotyczące umiejętności. W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania chcemy dać każdemu Europejczykowi i każdej Europejce możliwość odkrycia programowania i dobrej zabawy, z którą się wiąże ta umiejętność. Nauczmy się programowania, aby kształtować naszą przyszłość”- powiedział Alessandro Bogliolo, koordynator zespołu ambasadorów – wolontariuszy działających na rzecz Europejskiego Tygodnia Kodowania.

  Technologia kształtuje nasze życia, ale pozwalamy, aby mniejszość decydowała o tym, w jaki sposób ją wykorzystujemy. Możemy zrobić coś więcej niż tylko udostępniać treści i klikać „lubię to!”. Możemy realizować nasze szalone pomysły i tworzyć rzeczy, które sprawią radość innym osobom.Jeszcze nigdy w historii opracowanie własnej aplikacji, zbudowanie robota czy wynalezienie latających samochodów nie było takie proste. Droga do osiągnięcia takiego celu nie jest prosta, jednak jest to droga wypełniona kreatywnymi wyzwaniami, na której spotkasz pomocnych członków społeczności i będziesz się doskonale bawić na każdym kroku. Przygotuj się na wyzwanie i zostań twórcą.Programowanie pozwala także rozwijać kompetencje takie jak myślenie obliczeniowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność oraz pracę zespołową, które zdecydowanie przydadzą się każdemu, niezależnie od obranej ścieżki kariery.

  Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.Akcję CODEWEEK w Kornelówce zainicjowała Joanna Masłowska wraz z kreatywnymi nauczycielami Kornelówki.

 • Sałatka owocowa - samo zdrowie!!!

  Sałatka owocowa - samo zdrowie!!!

  Niezwykle kolorowe, odświeżające - takie właśnie są sałatki owocowe. Pełne aromatu pasują zarówno na lekkie śniadanie, jak i na podwieczorek. Są nie tylko smaczne, ale  również zawierają niezbędne składniki odżywcze. Uczniowie klasy II a sporządzili  je według własnego przepisu. Smakowały wyśmienicie.

 • Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat

  Współpracując ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, wolontariusze z Kornelówki wspomagali organizację Wałeckich Spotkaniach Artystycznych Osób Niepełnosprawnych „Con Anima”, organizowanych w WCK. Spotkania służą promowaniu twórczości osób niepełnosprawnych, uczą szacunku, tolerancji i solidarności. Wolontariusze z dużym zaangażowaniem realizowali przydzielone im zadania. Przekonali się, jak ważna jest empatia oraz ile radości i odwzajemnionych uśmiechów niosą kontakty z osobami niepełnosprawnymi.    

 • Lekcja historii nie musi być nudna!

  Lekcja historii nie musi być nudna!

  Dziś przeżyliśmy ciekawą przygodę. Rozpoczął się cykl lekcji o starożytnej Grecji. Cała klasa Vc  wraz z nauczycielem panią Aleksandrą Polechońską zawędrowała na Olimp. Byliśmy gośćmi Zeusa i Hery. Poznaliśmy też innych bogów greckich, niektórzy z nich wyglądali groźnie ze swoimi atrybutami. Dowiedzieliśmy się, co sprawia, że bogowie są nieśmiertelni, poznaliśmy też ich ludzkie oblicze. Nie wiedzieliśmy, że bogowie tak samo jak my, mogli być zazdrośni, złośliwi i kochliwi. Dzisiejsze doświadczenie zachęciło nas do dalszego poznawania historii starożytnego państwa. Już nie możemy się doczekać lekcji o starożytnych igrzyskach olimpijskich i początkach teatru greckiego.  Z pewnością tak jak dziś będziemy się dobrze bawić.

 • Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Koszalinie

  Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Koszalinie

  10 października br., w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Gospodarzem wydarzenia był Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Bogusław Ogorzałek. W uroczystości wziął także udział Wicewojewoda Zachodniopomorski pan Marek Subocz.

  Podczas uroczystej gali nauczycielom zasłużonym za zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej i za szczególne zasługi dla rozwoju oświaty i wychowania zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe oraz Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

  Uroczystość została zorganizowana dla nauczycieli z Koszalina oraz powiatów: koszalińskiego, kołobrzeskiego, świdwińskiego, drawskiego, białogardzkiego, szczecineckiego, sławieńskiego i wałeckiego.

  Nauczycielom i pracownikom oświaty szczególnie zasłużonym dla polskiej edukacji wręczono: 37 Medali za Długoletnią Służbę, 86 Medali Komisji Edukacji Narodowej, 8 Nagród Ministra Edukacji Narodowej, 15 Nagród Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

  Z naszego miasta zostały odznaczone Medalem Komisji Edukacji Narodowej trzy panie: Monika Biesiada, Olesia Kurzak oraz Beata Patrzek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu.

 • Europejski tydzień świadomości dysleksji

  Europejski tydzień świadomości dysleksji
 • Projekt e Twinning - "In verschiedenen Sprachen"

  Uczniowie "Kornelówki" przedstawiają sie w różnych językach z okazji Dnia Języków Obcych.

   

  https://youtu.be/2HU97JIgh_k

  https://youtu.be/ToGHZHPzxfk

  https://youtu.be/TEyQAqzUz-I

  https://youtu.be/cY8nWSezWMA

  https://youtu.be/JUGWDT6GT1A

  https://youtu.be/Etp3rBFLdPg

  https://youtu.be/Xka8TUD_saY

  https://youtu.be/oMcOgYL2I5A

  https://youtu.be/ychxjvqwi1g

  https://youtu.be/uqtVx4XxjC4

  https://youtu.be/_bI4Cwfowqw

  https://youtu.be/8aAdE6v5x5k

  https://youtu.be/ruUNh9igepk

  https://youtu.be/5rSnn3IzY7s

  https://youtu.be/hxgTajs9Bc8

  https://youtu.be/SZ6SYZS1kao

  https://www.youtube.com/watch?v=PFU2EeZexP4

  https://www.youtube.com/watch?v=wTB1GI0mvd8&feature=youtu.be

  https://www.youtube.com/watch?v=Wr6J7O26j38&feature=youtu.be

  https://www.youtube.com/watch?v=0dVxHZW2TAg&feature=youtu.be

  https://www.youtube.com/watch?v=irdta1U333U&feature=youtu.be

  https://www.youtube.com/watch?v=kyKoa-JZXYE&feature=youtu.be

  https://www.youtube.com/watch?v=vol1T-008tc&feature=youtu.be

  https://www.youtube.com/watch?v=SHHpmhVMXj0&feature=youtu.be

  https://www.youtube.com/watch?v=4x7QbhgB4X4&feature=youtu.be

  https://www.youtube.com/watch?v=PzQsPRuoLQo&feature=youtu.be

 • "Turystyczno-językowy zawrót głowy" - grzybobranie.

  "Turystyczno-językowy zawrót głowy" działa bardzo aktywnie. W piątek 04.10.2019r. udaliśmy się z panią leśnik Magdaleną Marchwiak i panią Darią Piórkowską do lasu na Morzycówce. "Uzbrojeni" w plecaki pełne turystycznego sprzętu (lornetki, lupy, pojemniki, kompasy) dzielnie szliśmy do Starego Dębu - pomnika przyrody. Zbierając grzyby słuchaliśmy opowieści i legend o naszych rodzimych terenach. Pani leśnik wprowadziła nas w tajniki geocatchingu a co najciekawsze udało nam sie nawet znaleźć jedną skrytkę ukrytą na Morzycówce. W przyszłości mamy zamiar stworzyć i ukryć skrytkę w waleckich lasach. Przypomnieliśmy sobie również zasady  zachowań w lesie i sposób postępowania w sytuacjach trudnych, np. jak wykorzystać oznakowania na leśnych słupkach  oddziałowych w razie zgubienia szlaku, drogi i jak je przekazać służbie ratowniczej. Dzielnie rozwiązywaliśmy karty pracy szukając leśnych skarbów jesieni. Przydatne były również lornetki i pojemniki na....grzyby, gdyż zebraliśmy ich naprawdę dużo. Po powrocie, w  domach, pracowaliśmy nad ich "przeróbką". Efekty naszej pracy domowej opisaliśmy po niemiecku :)

 • "Turystyczno - językowy zawrót głowy" - marsz na orientację.

  "Turystyczno - językowy zawrót głowy" spotkał się w zeszłym tygodniu, a dokładnie 27.09.2019r., o godzinie 14:30 by rozpocząć "Marsz na orientację" w mieście Wałcz. Celem tego przedsięwzięcia było bliższe poznanie miasta i jego walorów.
  W czasie marszu dwie grupy rozpoczynające marsz z różnych punktów w mieście, musiały za pomocą wskazówek na kartach pracy odnaleźć różne obiekty turystyczne (historyczne, kulturowe, przyrodnicze), z obiektów był np. "Domek w kratkę", czy pozostałości po dawnych umocnieniach obronnych miasta. Uczniowie nie posiadali planów miasta ani map. Kierunki ich tras wyznaczały pytania. Oprócz odpowiedzi na pytania postawione w języku polskim, musieli również przypomnieć sobie nazwy obiektów w języku niemieckim, łącząc w pary fiszki polsko-niemieckie oraz wykonać zadania sformułowane po angielsku.

  Opiekunkami koła są Daria Piórkowska i Agnieszka Stępień.
   

 • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
 • Otrzęsiny klasy IVa – Morzycówka 2019

  Otrzęsiny klasy IVa – Morzycówka 2019

       Dziś wielki dzień! My uczniowie klasy IV a przejdziemy próbę jako klasa starszaków. Wraz z opiekunami Kasią Nowak, Martą Kotarska i Aleksandrą Polechońską przejdziemy drogę na Morzycówkę. W trakcie będziemy odpowiadać na pytania, które pozwolą stwierdzić, że  możemy przynależeć  do oddziału klas starszych. Każdy z nas, jak jest to w zwyczaju ,miał przypięty koci ogon. Mieliśmy  je stracić, podczas pokonywania drogi  z  zadaniami.  Pełni obaw, trochę wystraszeni, ale i ciekawi, ruszamy o godzinie 9.00 spod naszej szkoły.                  

        I tu już czekała na nas pierwsza zagadka. Pani Polechońska przepytała nas z zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Udało się !

            Pierwsze pytanie zaliczyliśmy bezbłędnie. Obcięto też pierwsze kocie ogony. Ale było śmiechu! Cała trasa przebiegła w miłej i pełnej humoru atmosferze. Przyszło nam odpowiadać na pytania dotyczące historii naszej szkoły, obserwowaliśmy przyrodę, były też zadania matematyczne. I tak nie wiadomo kiedy, dotarliśmy do celu. Tam już czekało  na nas wielkie ognisko, przy którym mogliśmy usmażyć kiełbaski. Miło nam było, że przy ognisku odwiedziła nas pani dyrektor, Joanna Rup-Bartosik z małym upominkiem.

   Dzień choć pochmurny spędziliśmy w świetnych nastrojach i dumni, że należymy oficjalnie do najstarszej społeczności naszej szkoły.

   

                                                                        Uczniowie klasy IV a z wychowawcą panią Katarzyną Nowak

   i organizatorami Aleksandrą Polechońską i Martą Kotarską

 • Wałcz ma nowego partnera na Ukrainie

  Wałcz ma nowego partnera na Ukrainie

  Wałcz i ukraińskie miasto Korzec oficjalnie przypieczętowały wzajemną współpracę.

  29 września 2019 r. podpisano umowę o współpracy partnerskiej obu miast. 

  Filarem przyjaźni są przede wszystkim ludzie i ich historie. Historie tych, którzy nadal mieszkają w Korcu i tych, którzy zostali przesiedleni do Wałcza. Dopełnieniem relacji jest podobieństwo kulturowe i miłość do tradycji, którą wspólnie chcemy pielęgnować.

  Dobra współpraca partnerska przynosi wiele korzyści, przede wszystkim dla społeczności lokalnej. Spotkania ludzi z rożnych stron Europy dają możliwość wspólnego rozwiązywania problemów, wymiany poglądów i doświadczeń. Mobilizują do działania młodych ludzi i ich rówieśników z innych krajów. Pomagają w nawiązywaniu przyjaźni, budowania wspólnego światopoglądu, uczą wymiany doświadczeń, szacunku dla innych, pomagają w zrozumieniu wieloaspektowej historii.

  Podczas czterodniowego pobytu delegacja z Korca miała okazję zwiedzić m.in. naszą szkołę. Uczniowie Kornelówki dla swoich ukraińskich kolegów przygotowali paczki z przyborami szkolnymi.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć