• Laboratoria Przyszłości - okulary VR

• 02.10.2022 22:18
        • Nasi uczniowie na kole informatycznym przetestowali zakupione w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości" gogle VR, które umożliwiają oglądanie trójwymiarowych obrazów. Nie wychodząc z klasy, a nawet z ławki można zwiedzić: muzea, zanurzyć się w oceanie, poznawać historię, wykonać bezpiecznie doświadczenia chemiczne.
          Po przeszkoleniu z obsługi sprzętu uczniowie zapoznawali się z przykładowymi projektami z różnych obszarów edukacji: geografii, fizyki, biologii i sztuki. Zapoznawali się z możliwościami VR wspomaganymi technologią ARC – rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki okularom VR przed uczniami otwierają się zupełnie inne możliwości. Dzieci zakładając te okulary przenoszą się na drugi koniec świata – mogą znaleźć się w Afryce, oglądają żyrafy z bliska, mogą walczyć ze swoim strachem i stresem próbując przejść, np. mostem zwodzonym. Dzieci mogą także relaksować się pływając z rybami w oceanie. Bardzo się cieszymy, że nowe technologie są dostępne dla naszych uczniów.

• Laboratorium przyszłości w naszej szkole

• 02.10.2022 22:21
        • Mamy nadzieję, że zachęcimy uczniów do nauki przedmiotów STEAM z LEGO® Education SPIKE
          W ramach programu ,,Laboratoria przyszłości" szkoła zakupiła LEGO Education SPIKE - zestaw rozwija umiejętności analizowania danych, rozwiązywania  problemów. Pakiet składa się z klocków LEGO oraz elementu HUB z kilkoma portami, języka programowania Scratch oraz modułów do nauki STEAM.

Laboratorium przyszłości w naszej szkole
        • Wsparcie dla ponad 3 mln uczniów!

• 25.07.2022 09:29
        • Laboratoria Przyszłości – największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce! Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie pojawi się we wszystkich polskich szkołach już niedługo! Rusza największa inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację w historii – „Laboratoria Przyszłości”. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
          Ogłoszona dziś inicjatywa zakłada, że jeszcze w tym roku samorządy prowadzące około 12 000 szkół podstawowych w całej Polsce otrzymają środki finansowe na zakup nowoczesnych narzędzi wspierających odkrywanie talentów i rozwijanie kompetencji przyszłości - takich jak współpraca, interdyscyplinarność, kreatywność i rozwiązywanie problemów. Na wsparcie szkół Rząd przeznaczy łącznie ponad 1 miliard złotych – w pierwszej kolejności dla szkół prowadzonych przez samorządy, a następnie także szkół niepublicznych.

• 25.07.2022 09:15
        • Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.