Klasa 2a dzieki uprzejmości super ekipy z wałeckiej siłowni @SiłowniaGoodVibesWałcz wzięła udział w profesjonalnym treningu!
@thegoodvibesgym
Klasa 2a dzieki uprzejmości super ekipy z wałeckiej siłowni @SiłowniaGoodVibesWałcz wzięła udział w profesjonalnym treningu!
@thegoodvibesgym
W czwartek 19 stycznia 2023r. gościliśmy na zajęciach robotyki Przedszkole nr 6 "Stokrotka" z Wałcza. Dzieci uczestniczące w spotkaniu były bardzo zadowolone z możliwości wzięcia udziału w tak nietypowej lekcji, której założeniem była nauka poprzez zabawę. Zajęcia prowadziły Panie Joanna Masłowska i Beata Patrzek.
W czwartek Kornelówkę odwiedziły "Biedronki" z przedszkola "Jaś i Małgosia". Przedszkolaki zasiedli w ławkach i rozpoczęli swoją szkolną przygodę. Świetnie poradzili sobie na zajęciach z języka angielskiego oraz na zajęciach technicznych robiąc popularne slajmy. A w nagrodę? Pyszny popcorn prosto z kornelówkowej maszyny. Dziękujemy przedszkolakom za zaangażowanie i mnóstwo uśmiechów . Zajęcia prowadziły Panie Karolina Glinka-Komorowska, Aleksandra Mielcarz, Katarzyna Załucka-Piechut.
Na zajęciach Koła Kulinarnego Kuchcik tym razem było słodko
Kucharze przygotowali przepyszne gofry
Z bitą śmietaną i owocami
16 stycznia 2023r. gościliśmy na zajęciach przedszkolaków z Czerwonego Kapturka. Dzieci uczestniczyły w zajęciach przyrody wykonując tęczę na talerzyku utrwalały kolory w języku angielskim. Zobaczyły świat w zasięgu nosa korzystając z mikroskopów. Zajęcia prowadziły Panie Justyna Wilczyńska i Agnieszka Stępień. Później robotyka - zajęcia, które są przygodą. Dzieci mogą odkryć fascynujący świat techniki, spróbować własnych możliwości, nabyć nowych umiejętności. Zajęcia robotyki rozbudzają w najmłodszych pasję do poznawania nowych technologii. Dodatkowo wpływają one na rozwój motoryki małej, pamięci, koncentracji, myślenia kreatywnego i wszechstronny rozwój intelektualny. Mamy nadzieję, że dzieci świetnie się bawiły.
11 stycznia 2023 roku odbył się etap szkolny XIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.
Do etapu rejonowego, który odbędzie się 15 marca 2023 roku w Pile zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Kategoria I uczniowie klas I – V:
1. Jan Kowalski Damian Zaleski
2. Erwin Kulczyk
3. Damian Zaleski
Kategoria II uczniów klas VI – VIII:
1. Aleksandra Wenio
2. Nadia Głowacka
3. Jan Antoniak
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.
Beata Patrzek i Anna Ogonowska
W czwartek 12 stycznia 2023 r. odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9 "Bajka" w Wałczu.
Zajęcia prowadziły panie Joanna Masłowska i Beata Patrzek.
Kucharze Koła Kulinarnego KUCHCIK przygotowując się do świąt piekli i dekorowali pierniki
„Tam gdzie jeziora, błękity” to hasło projektu edukacyjnego, dzięki któremu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu, przy wsparciu Funduszu, powstała nowoczesna ekopracownia. Salę, w której uczniowie będą poznawać ekosystemy wodne, w towarzystwie prof. Przemysława Czarnka - Ministra Edukacji i Nauki, Posła Czesława Hoca oraz Tomasza Wójcika – Wicewojewody Zachodniopomorskiego otworzył dziś Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. W uroczystości uczestniczyli również:
- Pełniący obowiązki Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Pan Jerzy Sołtysik,
- Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Pan Bogusław Ogorzałek,
- Przewodniczący Rady Miasta Pan Maciej Goszczyński,
- Burmistrz Miasta Wałcz Pan Maciej Żebrowski,
- Kierownik wydziału zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Wałczu Pani Jolanta Będlin,
- Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty Pani Mariola Śmich.
- Szkoła wyposażyła klasę między innymi w mikroskopy, monitor interaktywny, laptop, ekologiczny zestaw do badania wody oraz szkielet ryby i akwarium. Oprócz lekcji przyrody i biologii będzie w niej realizowany program edukacyjny „Tam gdzie jeziora, błękity”, w którym uczniowie poznają tajniki badania jakości wody. To wszystko w ramach programu Eko-Pracownia, na który Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przeznaczył w tym roku 575 tysięcy złotych. Dzięki temu w 13 szkołach powstaną nowoczesne sale naukowe – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu Funduszu.
Koszt pracowni w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu to prawie 45 tys. zł, w tym ponad 40 tys. zł dotacji z WFOŚiGW w Szczecinie. W ramach programu Eko-Pracownia, który jest adresowany do szkół podstawowych i średnich Fundusz dofinansowuje m.in. modernizację i doposażenie pracowni edukacyjnych w sprzęt i materiały do edukacji ekologicznej, zakup pomocy naukowych i wyposażenia, w tym komputerów i mebli, pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, a także prace remontowe.
Uczniowie z klasy 1 b oraz przedszkolaki z naszej szkoły uczestniczą w Interdyscyplinarnym Projekcie Edukacyjnym – Migowy dla dzieci, którego organizatorem jest MiguMig - zabawy z językiem migowym Cały projekt to realizacja czterech modułów, które dotyczyć będą różnych umiejętności, a każdy z nich będzie objęty patronatem innego eksperta.
W module pierwszym poznaliśmy oraz utrwalaliśmy nazwy kolorów. Biała piłeczka swoimi przygodami wprowadziła nas w świat różnych emocji. Bawiliśmy się świetnie, a miganie jest SUPER!
Dziękujemy za dobrą zabawę MiguMig - zabawy z językiem migowym oraz ekspertowi I Modułu pani Dobrosławie Horbacz z Paluszkowe Rozśpiewanki
Zrób to sam - pieczemy pizzę.
Podczas warsztatów mieliśmy niezwykłą okazję aktywnie uczestniczyć w procesie powstawania pizzy Było super
,,Dobre wychowanie powinno być podawane zawsze na śniadanie” pod takim hasłem odbył się w środę 23 listopada 2022r. w ramach realizacji zadań Tygodnia Życzliwości i Uśmiechu, konkurs ,,Szkolnego savoir-vivre”, w którym uczestniczyły dwuosobowe drużyny klas od IV-VII.
Uczniowie mieli za zadanie wypełnić test, w którym sprawdzali znajomość dobrych manier dotyczących zachowania się w klasie, przy stole, używania właściwych zwrotów grzecznościowych.
Wszystkim wydawało się, że nie będzie to trudne zadanie, jednak tylko dwóm grupom udało się rozwiązać test bezbłędnie. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy VI b i VII a. Gratulujemy serdecznie!!
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a z treścią zadań mieli podzielić się z pozostałymi uczniami klas, by dobre wychowanie nie było obce żadnemu uczniowi Kornelówki.
Ależ to był wystrzałowy wieczór!
Andrzejki uważamy za udane.
Były tańce, wróżby, popcorn i inne atrakcje. Dziękujemy panu Karolowi Symonowiczowi, oraz klasie VIIId za organizację imprezy.
„Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”.
Właśnie w ramach dzielenia się dobrocią pedagożki w piękny poniedziałkowy ranek 14 listopada przywitały wszystkich uczniów i pracowników Kornelówki dobrym słowem. Dzieci z klas młodszych otrzymały emotikonkę, która miała uprzyjemnić im nie tylko ten dzień, ale każdy kolejny. Starszym uczniom wręczono ,, złote, dobre myśli”, które miały stać się drogowskazami w szerzeniu dobra.
Dzień Dobroci to tylko pretekst do dyskusji, która przetoczyła się przez mury Kornelówki jak prosto w dzisiejszych niełatwych czasach budować i pielęgnować serdeczne relacje międzyludzkie. Pedagodzy zachęcali do dzielenia się uśmiechem oraz ciepłym słowem z kolegami i nauczycielami, do wzajemnej pomocy najsłabszym i tym którzy są w potrzebie. Czasami wystarczy miły gest, dobre słowo, a życie staje się prostsze.
Realizujmy nakaz wieszcza „Miej serce i patrzaj w serce!” na co dzień, a nie tylko od święta, bo dobro wraca!
Powered by aSc EduPage