• Szkolnego Konkursu w Datowaniu

Dnia 26 kwietnia został rozegrany w  naszej szkole finał I Szkolnego Konkursu w Datowaniu. Uczestnicy mieli do opanowania sto dat z historii Polski i  historii powszechnej. Nie małe wyzwanie, a jednak niektórym udało  się dojść do finału. Wiktor Łoboda z klasy 7a, Jan Pachciarz z klasy 5b, Jan Kowalski z 6b, Oskar Galiński z klasy 6a i Dominika Stanikowska z klasy 7a.

Przed uczestnikami stały trzy zadania o różnym stopniu trudności. Tym razem musieli walczyć z presją czasu. Klepsydra odmierzała czas- 5 minut, na rozwiązanie każdego zadania. Tyko sprytnym udało się pokonać stres i wygrać z czasem.

Zwycięzcą okazał się najmłodszy uczestnik - Jan Pachciarz i  to on zajął I miejsce,

Wiktor Łoboda -II miejsce i Jan Kowalski miejsce III.

Nagrody ufundował nam sponsor tegorocznego konkursu: Firma ALBOR reprezentowana przez p. Karolinę Andrzejak.

Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy. Liczymy, że w przyszłym roku chętnych do ćwiczenia swojej pamięci znajdzie się w naszej szkole jeszcze więcej.

• Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi był niezwykle inspirującą lekcją historii, która zapadła głęboko w serca uczniów i nauczycieli. Całe wydarzenie było pełne uroczystości i patriotyzmu i oddało hołd ważnym momentom w historii Polski. Wspaniałe występy uczniów, majestatyczny taniec z flagami w wykonaniu nauczycieli oraz wspólnie odśpiewanie hymnu dostarczyły niezapomnianych wrażeń!

Spotkanie we wspólnym gronie było też okazją do pogratulowania sukcesów naszym MISTRZOM, FINALISTOM i LAUREATOM.

Oto oni:

Laureat Kuratoryjnego Konkursu z J. Polskiego Jan Antoniak

Finaliści:

Jan Kowalski- Kuratoryjny Konkurs z WOS u i Geografii

Marta Bączkowska - Kuratoryjny Konkurs z J. Polskiego i Historii

Patryk Flakiewicz - Kuratoryjny Konkurs z Języka Angielskiego.

Wielka Szóstka RECYTATOREK Z KORNELÓWKI!

Antonina Obiegałko i Marta Bączkowska- laureatki etapu powiatowego Małego Konkursu Recytatorskiego!

Cztery wyróżnienia I stopnia:

Karina Czerwińska, Dominika Stanikowska, Zofia Kujas i Zofia Pilarska na etapie powiatowym Małego Konkursu Recytatorskiego

Marta Bączkowska- Laureatka etapu wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Kołobrzegu.

B R A W O, KORNELÓWKA!

• Tydzień dla Ziemi

Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, jest doskonałą okazją do podjęcia działań edukacyjnych i promowania świadomości ekologicznej wśród uczniów. Organizacja obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole była inspirującym doświadczeniem dla dzieci, które miały okazję nauczyć się o znaczeniu ochrony środowiska i podejmowania działań na rzecz naszej planety.

Wydarzenia w Kornelówce:

- warsztaty las w słoiku dla rodziców i dzieci z klas 2b i 4a,

- udział w akcji Drzewko od nadleśnictwa,

- sadzenie drzew na terenach zielonych wokół szkoły przez uczniów z klasy 4a i dzieci ze świetlicy,

- konkurs ekologiczno- czytelnicy - Moje magiczne nasionko,

- spotkanie edukacyjne dla uczniów klas 1-5  przygotowane przez klasy  b 4a,

• Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ziemi!

22 kwietnia setki milionów ludzi na świecie obchodzą Dzień Ziemi. Idea troki o planetę łączy wszystkich jej mieszkańców dużych i małych.

Dzień ten jest doskonałą okazją, by nagłośnić globalne problemy z jakimi boryka się Ziemia i uczyć jak im przeciwdziałać.

Dzieci z klas 4a i 2b przygotowały atrakcyjne występy przeplatane dużą dawką wiedzy z zakresu ekologii oraz działań praktycznych.

Bądźmy eko, opiekujemy się planetą bo ona bardzo lubi być zielona!

• Sukcesy naszych uczniów w konkursach kuratoryjnych

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie sięgnęli po laury w konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Jest to bardzo duże osiągnięcie, które wymagało zarówno od uczniów jak i od nauczycieli,  wiele pracy i wysiłku.

Jan Antoniak z kl. VIII a wziął udział w Kuratoryjnym Konkursie Języka Polskiego. Przeszedł etap szkolny, dostał się do rejonu, a potem do etapu wojewódzkiego, w którym uzyskał tytuł LAUREATA.

Jan Kowalski z kl. VI b otrzymał tytuł FINALISTY w Kuratoryjnym Konkursie z Geografii oraz z Wiedzy o Społeczeństwie.

Marta Bączkowska z kl. VII a otrzymała tytuł FINALISTY w Kuratoryjnym Konkursie Języka Polskiego oraz z Historii.

Patryk Flakiewicz z kl. VIII a otrzymał tytuł FINALISTY w Kuratoryjnym Konkursie Języka Angielskiego.

Cieszymy się ogromnie z sukcesów naszych uczniów!

To niesamowite osiągnięcia, które świadczą o wysokim poziomie nauczania naszej szkoły oraz zaangażowaniu uczniów i nauczycieli.

Gratulacje dla Laureata oraz wszystkich Finalistów!

Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć!

• Wielka Szóstka RECYTATOREK Z KORNELÓWKI! 🏆🏆

Wielka Szóstka RECYTATOREK Z KORNELÓWKI! Antonina Obiegałko i Marta Bączkowska na podium! Cztery wyróżnienia I stopnia: Karina Czerwińska, Dominika Stanikowska, Zofia Kujas i Zofia PilarskaBrawo, Kornelówka!

11 kwietnia br. zostały przeprowadzone eliminacje powiatu wałeckiego do Wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorami są: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie i Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie.

Wspaniałe występy naszych uczennic: Antoniny Obiegałko i Marty Bączkowskiej otworzyły im bramę do Konkursu Wojewódzkiego w Kołobrzegu. Wysoki poziom recytacji zaprezentowały również inne nasze recytatorki.

Wyróżnienia I stopnia otrzymały: Karina Czerwińska, Zofia Kujas i Zofia Pilarska.

W imieniu całej naszej szkoły pani dyr. Joanna Rup-Bartosik złożyła wszystkim recytatorkom podziękowania i życzenia dalszych sukcesów.

Trzymamy kciuki za Martę i Tosię na finałach w Kołobrzegu!