• 15.01.2020 19:31 | więcej »

Uczniowie wypiekali i dekorowali pierniki oraz tłumaczyli przepis na język angielski.

15.01.2020 19:13 | więcej »
  • Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała "Krajową Odznakę Jakości eTwinning" a uczniowie "Uczniowską Odznakę Jakości eEwinning" za projekt "In verschiedenen Sprachen".

06.11.2019 20:56 | więcej »
  • "In verschiedenen Sprachen- W rożnych językach"
    Uczniowie "Kornelowki" juz w wakacje pracowali nad projektem eTwinning "In verschiedenen Sprachen- W rożnych językach". Celem projektu była otwartość na różnorodność językową, pokonywanie barier językowych i radość z nauki języków obcych. Nasi uczniowie przedstawiali sie w języku niemieckim, czeskim, słoweńskim, włoskim i francuskim, natomiast młodzież z innych krajów świata próbowała swoich sił również po polsku. Z okazji Dania Języków Obcych 26 września zorganizowaliśmy wystawę w szkole, która byłą zwieńczeniem naszej ciężkiej ale sprawiającej radość pracy.
    30.09.2019 17:24 | więcej »
  • Program eTwinning – europejska społeczność szkolna

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Program zgromadził już niemal 680 tysięcy nauczycieli ze 206 tysięcy szkół, którzy łącznie zrealizowali już niema 90 tysięcy różnorodnych projektów rocznie.

Od września 2014 roku, istnieje również możliwość realizacji projektów wyłącznie z udziałem partnerów z tego samego kraju. eTwinning krajowy, bez barier językowych, pozwala nabrać wprawy i doświadczenia w realizacji projektów, zarówno od strony technicznej, jak i merytorycznej.

19.09.2019 20:29 | więcej »