Dyrekcja Nauczyciele Pedagog kl. 0 - IV Pedagog kl. V - VIII Wychowawstwa

Pedagog kl. V - VIII

mgr Alina Bortnowska - pedagog szkolny klas V - VIII

Nazywam  się Alina Bortnowska i  jestem  pedagogiem od wielu lat. Pierwsze kroki w zawodzie podjęłam w ośrodku dla dzieci upośledzonych umysłowo.  Często wracam myślami do tych chwil. Moje kochane dzieci o „małych rozumkach” nauczyły mnie tolerancji, cierpliwości i radości nawet z drobnostek. Wiem, że to jakim jestem pedagogiem zawdzięczam w dużej mierze Im.

Wałecka „Trójka” to było dla mnie nowe wyzwanie. Od dziecka chciałam pracować z dziećmi i młodzieżą może dlatego, że wychowałam się w tzw „belferskiej rodzinie” (tato – nauczyciel historii, mama pedagog – terapeuta). Pamiętam  wielogodzinne dyskusje rodziców na temat dzieciaków z którymi pracowali a ja, jak każde dziecko,  trochę zazdrosna - chłonęłam tą atmosferę jak gąbka. Do dzisiaj zdarza mi się trudniejsze przypadki konsultować z mamą. Moim marzeniem była psychologia, ale źle podjęte decyzje spowodowały, że pozostało mi tylko zgłębianie wiedzy psychologicznej i wykorzystywanie jej w swojej pracy. Ale i tak czuję się wygrana, bo kocham  to co robię. Uwielbiam rozmawiać  z ludźmi szczególnie z młodzieżą , poznawać   ich światy i zgłębiać tajniki ludzkich dusz, które ciągle mnie zadziwiają. Im bardziej jestem przekonana, że o swojej profesji wiem już prawie wszystko – tym szybciej odkrywam nowe wyzwanie.

Oprócz własnej satysfakcji i uczucia spełnienia, doczekałam się też docenienia ze strony innych. Wielokrotnie otrzymywałam nagrody dyrektora, nagrody burmistrza  oraz srebrny krzyż zasługi przyznany przez  Prezydenta Polski. W życiu zawodowym i prywatnym, staram się kierować  maksymą – „doskonałością człowieka, jest jego wiedza o własnej niedoskonałości”

Wychowałam dwóch wspaniałych synów,  których bardzo kocham.

W tym roku szkolnym swoje doświadczenie i wiedzę będę mogła przekazać

i wykorzystać współpracując z Uczniami klas V – VIII ich Rodzicami i Nauczycielami „KORNELÓWKI”

Drogi  Uczniu!

Mogę  Ci pomóc gdy :

•  masz jakiś problem, którego nie potrafisz rozwiązać i potrzebujesz  pomocy,
  • w Twoim domu mają miejsce problemy, z którymi sobie nie radzisz,
  • czujesz się samotnie w szkole i uważasz, że nie masz nikogo bliskiego,
  • masz problemy z komunikowaniem się,  nie potrafisz dogadać się nie tylko z rówieśnikami, lecz także nauczycielami,
  • chcesz opowiedzieć o swoim sukcesie,  jesteś szczęśliwy i chcesz się tym z kimś podzielić,
  •  czujesz się źle psychicznie,
  • chciałbyś pomóc innym, ale nie wiesz jak.

Drogi  Rodzicu!

Mogę  Ci pomóc gdy :

•  dziecku dzieje się krzywda, boi się nauczycieli lub kolegów, ma problemy z nauką,
  • dziecko  zgłasza  fakty pobicia, wymuszania pieniędzy, cyberprzemocy czy propozycje kupna narkotyków lub inne zagrażające jego bezpieczeństwu
  •  dziecko opowiada w domu o niepokojących zdarzeniach dotyczących kolegów,
  • dziecko może mieć problemy w szkole z powodów zdrowotnych, szczególnie jeśli jest dyslektykiem, dysgrafikiem lub cierpi na ADHD czy z jakiekolwiek innego powodu wymaga szczególnego traktowania przez nauczycieli,
  • dziecko jest wybitnie uzdolnione i warto byłoby zorganizować mu indywidualny tok nauki lub w inny sposób rozwijać jego uzdolnienia,
  • masz  kłopoty wychowawcze  z dorastającą córką lub synem,
  •  dziecko za chwilę skończy szkołę i nie ma pomysłu co dalej robić.

W najbliższym czasie, przekażę Państwu informacje dotyczącą godzinowego planu mojej pracy. Pozdrawiam

Myślę, że mogę CI pomóc gdy:

• czujesz się samotny i myślisz, że nikt Cię nie rozumie;
  • nie potrafisz porozumieć się z dorosłymi (nauczycielem, rodzicem)
  • masz problemy rodzinne;
  • chcesz podzielić się swoją radością lub sukcesem;
  • chciałbyś pomóc innym, ale nie wiesz jak.

Przyjdź z każdą sprawą z którą nie możesz sobie poradzić!

GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO

mgr Alina Bortnowska