Witaj

 • Miejski Program Stypendialny

  Miasto Wałcz uznając potrzebę otoczenia szczególną opieką uzdolnione dzieci i młodzież przyjęło Miejski Program Stypendialny. Szczególne osiągnięcia ludzi uzdolnionych naukowo, artystycznie i zaangażowanych społecznie są motorem rozwoju w każdej dziedzinie życia. Właściwe wspieranie rozwoju talentów to jedno z najważniejszych zadań edukacyjnych. Założeniem nowoczesnej szkoły jest min. stymulowanie rozwoju uczniów i wyposażenie ich w bogaty zasób wiedzy oraz umiejętności. W naszej szkole  stypendiami zostali uhonorowani uczniowie:

  Urszula Dutkowska
  Mikołaj Ostrowski
  Kaja Kraczkowska

  Hanna Wilczyńska
  Przemysław Kaziukajtis

  Adam Kawczyński
  Oskar Biesiada
  Matylda Wyrzykowska
  Aleksandra Niewulska
  Ignacy Forysiewicz
  Aureliusz Klim
  Cezary Goszczyński
  Anastazja Bartosik
  Katarzyna Adamska
  Borys Dominiak

  Wymienieni uczniowie są zaproszeni na uroczystość wręczenia stypendiów wraz z rodzicami w dniu 11 września na godz. 14:00 do WCK .

  Serdecznie gratulujemy!!!

 • Sportowe sukcesy naszych uczniów:

  Sportowe sukcesy naszych uczniów:

   

  • Mistrzostwa Polski Młodzików w Poznaniu - 4 miejsce K-1 2000m Marta Romek kl. VIII b
  •  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików Strefa A: złoty medal K-4 2000m Marta Romek VIII b, Wiktoria Romek V I c, Wiktoria Piasecka była uczennica klasy VII a, Anna Chytra uczennica SP w Strącznie.
  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików Strefa A: srebrny medal K-1 2000m Marta Romek
 • Uroczyste rozpoczęcie jubileuszowego roku szkolnego 2019/20

  Uroczyste rozpoczęcie jubileuszowego roku szkolnego 2019/20
 • Zakończenie Roku szkolnego 2018/19

  Zakończenie Roku szkolnego 2018/19

  W tym roku po raz pierwszy po zmianie reformy pożegnaliśmy ósme klasy. Było uroczyście i wzruszająco. Miło nam poinformować, że w tym roku mieliśmy aż dwie uczennice, które zdobyły zaszczytny tytuł Prymusa Szkoły: gratulujemy Uli Dudkowskiej i Hani Wilczyńskiej. Po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem, dyplomów i nagród oraz listów gratulacyjnych dla rodziców uczniowie klas ósmych otrzymali prezenty w postaci tortu i maskotek. Na koniec stanęliśmy w kręgu, by po raz ostatni w tym gronie zaśpiewać piosenkę na pożegnanie. Mamy nadzieję, że w nowej szkole czekają Was same sukcesy, a Kornelówkę zawsze będziecie wspominać z łezką w oku i uśmiechem na twarzy. Tymczasem wszystkim naszym uczniom jak również absolwentom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

 • Bal ósmoklasisty

  Bal ósmoklasisty
 • "Turystyczno-językowy zawrót głowy"

  "Turystyczno-językowy zawrót głowy"

  14.06.2019r. wybraliśmy się na wycieczkę rowerową na Bukowinę, by wspólnie cieszyć się piękną pogodą, przeżyć kolejną przygodę oraz nabrać sił na kolejny wyprawy od września. Temat wyjazdu brzmiał bardzo zachęcająco "Eis und Rad machen immer Spass" dlatego po raz kolejny czekaliśmy z niecierpliwością co przygotowały nam nasze opiekunki. Niespodzianka okazała sie świetna. Musieliśmy zamówić lody po niemiecku. Bardzo dobrze nam to wyszło:) Wracając nie ominęliśmy oczywiście zabawy z wodą przy kranie miejskim:) do domów wróciliśmy bardzo zadowoleni.

 • Wrsztaty teatralne w Poznaniu

  Wrsztaty teatralne w Poznaniu

  18-19 czerwca uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego SP1 uczestniczyli w warsztatach teatralnych w Teatrze Nowym w Poznaniu. Pod okiem aktorki Anny Langner młodzi artyści doskonalili swój warsztat aktorski. Mieli okazję poznać Teatr Nowy od kulis. Niesamowitym przeżyciem było spotkanie z charakteryzatorką.  Młodzież przekonała się jak przebiegają teatralne metamorfozy i na czym polega magia zwana charakteryzacją a także doświadczyć jej działania na własnej skórze. Niesamowitą ucztą był spektakl Teatru Polskiego ,,Hamlet” Mai Kleczkowskiej. To nie było zwykłe widowisko, to akcja w której widz stał obok aktora, czuł jego oddech. To widz decydował, który fragment sztuki oglądał, każdy mógł przeżyć spektakl na własny indywidualny sposób. Wrsztaty teatralne w Poznaniu.

  Tych wspaniałych chwil aktorzy Kornelówki mogli doświadczyć dzięki swojej pracy i zgromadzonym funduszom oraz wsparciu sponsorów firmie P. Bolesława Rafałko ,,Albor” oraz firmie Państwa Lidii i  Adama Rogoży PCMB. Uczniowie oraz opiekun koła teatralnego serdecznie dziękują.

 • Dzień Pustej Klasy

  Dzień Pustej Klasy

  W tym roku nauczyciele z wałeckiej "Kornelówki" przyłączyli się do akcji "Dzień Pustej Klasy". Uczniowie podzieleni na grupy pracowali, z wykorzystaniem telefonów komórkowych, nad tematem "Moje miasto w obiektywie". Ich zadaniem było sfotografowanie ciekawych ujęć Wałcza oraz ich krótki opis.

 • Kornelówka w MegaMisji i w programie #SuperKoderów!

  Kornelówka w MegaMisji i w programie #SuperKoderów!

  Udało się! Zakwalifikowaliśmy się do MegaMisji!. Od września ruszamy z zajęciami, @Fundacja Orange pomoże nam uczyć mądrego i bezpiecznego korzystania z internetu. Nie możemy się doczekać :)

  Kornelówka od września w MegaMisji! MegaMisja to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 1-3. W czasie zajęć prowadzonych przez 10 miesięcy nauki w szkole uczniowie poznają zasady bezpiecznego i kreatywnego korzystania z internetu. Uczą się m.in. jak zrobić dobre zdjęcie, jak legalnie skorzystać z internetowych źródeł czy jak przeprowadzić kampanię społeczną.

  Nasza szkoła rozpocznie zajęcia MegaMisji we wrześniu, jako jedna ze 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji. Dotychczas z programu skorzystało już 800 szkół w całej Polsce.

  Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów! #SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.Szkoła Podstawowa nr 1 im.Kornela Makuszyńskiego z Wałcza rozpocznie zajęcia w Programie #SuperKoderzy od nowego roku szkolnego, jako jedna ze 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Fundacji Orange.Dotychczas z programu skorzystało już 340 szkół w całej Polsce. O tym, jak radzą sobie #SuperKoderzy z Kornelówki, będziemy informować w nowym roku szkolnym!

 • Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej Kornelówka 2019

  Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej Kornelówka 2019

  7 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się XVI Powiatowy Turniej „Bądź bezpieczny”. Organizatorami turnieju była Powiatowa Komenda Policji w Wałczu i Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu. Przygotowaniem turnieju w naszej szkole zajęły się Agnieszka Pająk, Małgorzata Jakubowska, Anna Jarczewska i Małgorzata Kozak. W turnieju udział wzięło 10 szkół podstawowych z powiatu wałeckiego. Trzyosobowe drużyny z klas pierwszych zmagały się z wiedzą teoretyczną dotyczącą ogólnych zasad bezpieczeństwa oraz uczestniczyły w konkurencjach sportowych. Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą ruchu drogowego oraz dużą sprawnością fizyczną.Podczas tegorocznego turnieju wyróżnione zostały trzy kolejne miejsca. III miejsce zajęła szkoła z Człopy, II szkoła ze Strączna, a I MIEJSCE zajęli uczniowie szkoły w TUCZNIE. 🏆 Zwycięzcy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody: hulajnogi, dmuchany sprzęt do pływania i pluszaki. Pozostali uczestnicy dostali plażowe piłki.

 • Projekt 7c z języka niemieckiego - Meine Freizeit

  Projekt 7c z języka niemieckiego - Meine Freizeit
 • KANGUR 2019

  KANGUR 2019

  21 marca 2019 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu matematycznego Kangur. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania. Z zadaniami konkursowymi  zdecydowało  się zmierzyć 103 uczniów Kornelówki.

  Oto najlepsze wyniki:

   Uczniowie klas 2:

  LOBODA WIKTOR - wyróżniony

  KULON PAULINA- wyróżniony

  STANIKOWSKA DOMINIKA - wyróżniony

  FIJALKOWSKA KATARZYNA - wyróżniony

  SIWIEC JULIA – wyróżniony

  Uczennica klasy 3:

  DOLECKA AMELIA – wyróżniony

  Uczniowie klas 4:

  KAZIUKAJTISPRZEMYSLAW - wyróżniony

  MAJER KLAUDIA -wyróżniony

   PIASKOWSKI WIKTOR  - wyróżniony

  Uczniowie klas 5:

  KRZYZEWSKI MILOSZ - wyróżniony

  ANDRYJOWICZ OLIWIA - wyróżniony

  NIEWULSKA GABRIELA - wyróżniony

  PRAŹMO DAWID – wyróżniony

  Uczniowie klas 6:

  DOBROWOLSKI MIKOLAJ - wyróżniony

  KAWCZYNSKI ADAM - wyróżniony

  KRAWCZYK BARTLOMIEJ - wyróżniony

  WYRZYKOWSKA MATYLDA - wyróżniony

  Uczniowie klas 7:

  GOSZCZYNSKI CEZARY - bardzo dobry

  FORYSIEWICZ IGNACY – wyróżniony

  Uczniowie klas 8:

  OSTROWSKI MIKOLAJ - wyróżniony

  Należy pamiętać, że jest to jeden z najtrudniejszych konkursów matematycznych. Zadania zawierają ciekawe problemy z algebry, geometrii i innych działów matematyki. Należy docenić każde dziecko biorące udział w tych niełatwych zmaganiach.

  Wszystkim uczniom gratulujemy i liczymy na Was w następnym roku!

  Szkolny koordynator

 • Wycieczka do Solca Kujawskiego

  Wycieczka do Solca Kujawskiego

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Solca Kujawskiego.

  W środę 29.05.2019r. oddział przedszkolny i klasa IIa były na wycieczce w Solcu Kujawskim. Uczniowie podczas wędrówki po ścieżce edukacyjnej podziwiali  dinozaury i słuchali ciekawej opowieści przewodnika. Innymi atrakcjami były warsztaty, podczas których dzieci mogły zabawić się w paleontologów i odkopać ukryte w piasku szkielety dinozaurów oraz film w kinie 5D. Po zakupieniu pamiątek i radosnej zabawie na placu zabaw, pełni wrażeń wróciliśmy do Wałcza.

 • Wierszyki łamiące języki

  Wierszyki łamiące języki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wierszyki łamiące języki.

  Dnia 22.05.2019r. Uczennice klasy IIa Dominika Stanikowska i Marta Bączkowska wzięły udział w powiatowym konkursie recytatorskim pt. ,,Wierszyki łamiące języki’’, który odbył się w WCK. Uczennica Marta Bączkowska zajęła w nim I miejsce.

 • Kornelówka zwiedza Londyn

  Kornelówka zwiedza Londyn

  W dniach 13-18.05.2019 r. 42 uczniów z klas IV-VIII  naszej szkoły było uczestnikami kilkudniowej wycieczki do Londynu. Szkolnym organizatorem tego wyjazdu była p. Olesia Kurzak. Podczas wycieczki opiekę nad  naszymi młodymi turystami sprawowały p. Agnieszka Stępień, p. Marta Kotarska oraz p. Joanna Masłowska.

  W dniu wyjazdu, gdy kierowcy z rodzicami pakowali walizki do autokaru uczniowie zajmowali swoje miejsca. Czas długiej podróży od 12.30 do 7.00 w autokarze uczniom uprzyjemniły długie rozmowy, wspólne zabawy i oczywiście… smartfony, iPhony i telefony komórkowe. Większa część dzieci  urządziła sobie długą drzemkę, niektórzy wytrwale trwały bez odpoczynku. Po kontroli paszportów przez francuską straż graniczną przekraczając  Eurokanał La Manche grupa dotarła do Wielkiej Brytanii. Tu w czasie naszej wycieczki uczniowie zwiedzali Londyn, który jest  pięknym miastem, stolicą Wielkiej Brytanii, metropolią, którą odwiedza rocznie niemal 5 mln turystów!

  W Londynie uczniowie Kornelówki mieli okazje zobaczyć zmianę warty pod Buckingham Palace, pospacerować przez St. James Park do Opactwa Westminsterskiego oraz Houses of Parlament  wraz ze słynną Wieżą Zegarową i Big Benem. Uczniowie świetnie   bawili się   w Museum figur woskowych Madam Tussaud’s i poznali wiele ciekawostek   w Natural History Museum. Ogromne wrażenie wywarły na dzieciach zarówno stare historyczne zabytki, jak Tower Bridge i Tower of London, jak i nowoczesne drapacze chmur Canary Wharf. Był także  Trafalgar Square, Piccadilly  Circus, China Town i niespodzianka dla wielbicieli Harrego  Pottera – wizyta na peronie 9 ¾. Dzieci chciały zobaczyć jak najwięcej. Nogi bolały ze zmęczenia. Dni mijały szybko: chodząc, obserwując i fotografując. Z powodu niespodziewanego zatrzymania metra jechaliśmy do hotelu piętrowym autobusem! Odpoczynek przy Leicester Square i wizyta w M&M’s World byli niezapomnianym przeżyciem dla naszych łasuchów. Był tez czas na zakup pamiątek i prezentów w słynnym Primarku. Na koniec odbył się rejs statkiem po Tamizie, przejazd na London Eye, wyjazd do Greenwich na południk „0” kolejką sterowaną komputerowo. I niestety przyszła pora pożegnania się z Londynem. Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie wyruszyli w drogę powrotną. Bye, London!

 • WSZYSCY JESTEŚMY OLIMPIJCZYKAMI

  WSZYSCY JESTEŚMY OLIMPIJCZYKAMI
 • Mały autor

  Mały autor

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mały autor.

  W tym tygodniu dowiadujemy się wszystkiego na temat książek- gdzie powstało pierwsze pismo, jak wygląda proces produkcji książki. Uczniowie uczeszczajacy do świetlicy malucha biorą udział w miniprojekcie- ,,Mały autor". 

 • Popołudnie w teatrze

  25.04.2019 w Wałeckim Centrum Kultury odbyło się wyjątkowe spotkanie teatralne ,, Popołudnie w teatrze". Szkole koło teatralne z Kornelówki zaprezentowało swoje spektakle pt. ,,Na strychu",  ,,Wykład" oraz monodram Natalii Zimnińjskiej. Teatr Inaczej z WCK  ,,Dziady". W to niesamowite słoneczne popołudnie, ponad dwieście osób uczestniczyło w tym magicznym wydarzeniu. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym, młodym aktorom i cudownej publiczności.

 • Uwaga konkurs!

  Uwaga konkurs! - Obrazek 1

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć