Witaj

 • 12.11.2017

        11-12 listopada 2017r. z okazji Święta Niepodległości odbywał się w Wałczu już po raz VII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców  w kategorii ,,3’’. Do Wałcza przyjechało 25 zespołów siatkarskich z całej Polski. Uczestnicy turnieju między innymi nocowali w Kornelówce i  rozgrywali mecze w sali gimnastycznej naszej szkoły.
  Zakończenie Turnieju i wręczenie nagród odbyło się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków, a całą uroczystość muzycznie uświetnił nasz zespół bębniarski  ,,Djembe Team’’ pod kierunkiem Karola Solarskiego. Występ naszego zespołu cieszył się dużym zainteresowaniem i aplauzem. Dziękujemy i gratulujemy pokazu.  

  Skład  zespołu Djembe Team:

  Małgorzata Radkiewicz  VIIb, Kamila Sydonowicz  VIIb, Zosia Kowalska VIIa, Barbara Sawościanik VIb,  Zuzanna Jędrzejkiewicz IVd, Maja Brożek IVd, Matylda Wyrzykowska Vb,  Piotr Zawieja VIa, Ignacy Forysiewicz Vc, Fiałkowski Kornel IIa.

 • 11.11.2017

  W sobotę 11 listopada odbył się Bieg Niepodległości w Wałczu. Mimo wietrznej pogody przybyło wielu biegaczy i nie tylko, od najmłodszych do seniorów, aby uczcić ten wspaniały dzień  dla Polski. Na starcie nie mogło zabraknąć 15 osobowej grupy z Kornelówki. Pani Burmistrz przywitała zawodników i punktualnie o godzinie 11.00,  200 zawodników i zawodniczek wystartowała. Pętla liczyła 6 i 4 km nad naszym malowniczym j. Raduń. Na wysokości Mostu Wiszącego nawrotka a meta na ośrodku MOSIR. Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg a na mecie czekały dla każdego pamiątkowe medale oraz pyszna grochówka i kiełbaska pieczona na ognisku. Nikt nie rywalizował, nikt nie liczył czasu, liczyła się świetna zabawa i patriotyczna postawa. 

             Organizator MOSIR i Urząd Miasta Wałcz dziękują i zapraszają na kolejną jubileuszową edycję biegu.

 • 09.11.2017

   „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie!”  - to hasło, jakie w tym roku przyświecało działaniom związanym z „DNIEM JABŁUSZKA”  w naszej szkole. To już szósty rok, gdy w ramach edukacji zdrowotnej w jeden z jesiennych dni „mobilizujemy siły” uczniów, rodziców i nauczycieli, by zwrócić uwagę na niezwykłe wartości odżywcze oraz wyjątkową urodę jabłek.

  W czwartek 9 listopada w progach szkoły witał wchodzących unoszący się zapach jabłek ...  Stoisko ze zdrowymi, jabłkowymi pysznościami przygotowali uczniowie klasy VI a wraz ze swoimi niezawodnymi mamami. Za symboliczną kwotę można było zakupić rogalika z jabłkiem, szarlotkę, biszkopcik z musem jabłkowym, muffinkę z jabłkiem itp. Organizatorzy przygotowali też kosze pełne jabłek, którymi częstowali się młodsi i starsi. Cieszyło nas, że owoce znikały bardzo szybko, bo amatorów na schrupanie było wielu.  Zwłaszcza młodsi uczniowie bardzo chętnie fotografowali swe buziaki „umieszczone w dorodnym jabłku”. Ta niezwykła atmosfera została dopełniona przez  skoczną muzykę znanych piosenek, oczywiście – nie mogło być inaczej – o jabłkach. W klasach oraz w świetlicy uczniowie rozmawiali o wartościach odżywczych, odmianach, przysłowiach, krasie tego pięknego owocu.  Tę urodę starali się oddać w pracach plastycznych uczniowie obu świetlic. Prace zostały wykonane wieloma technikami i zdobiły szkolne korytarze. Na kolejny taki dzień będziemy czekać cały rok.

   

  Tę  barwną, przyciągającą nie tylko uczniów, nauczycieli, ale też rodziców, formę promocji zdrowia zorganizowały jak co roku panie:   Krystyna Srokowska, Małgorzata Jakubowska, Grażyna Forysiewicz, Justyna Wilczyńska, Agnieszka Goszczyńska.

  Bardzo dziękujemy pani Beatce za uchwycenie w obiektywie ciekawych obrazów i panu Karolowi za skoczną muzykę w czasie przerw.

  Szczególne podziękowania składamy  rodzicom , którzy upiekli ciasta oraz obdarowali nas jabłuszkami z własnej jabłonki.

 • 09.11.2017

  W czwartek 9 listopada na szkolnej sali gimnastycznej odbył się apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to uroczystość poświęcona ojczyźnie i wolności. 11 listopada to wielka data – symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.  Uczniowie klasy IV b z tej okazji przygotowali krótką inscenizację opatrzoną słowem historycznym. Na koniec wszyscy odśpiewali hymn narodowy.

 • 08.11.2017

  Dnia 08.10.2017r. uczniowie klasy Ia udały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego mieszczącego się przy ulicy Klińszczaków w Wałczu. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą listonosza, poznanie Urzędu Pocztowego od zaplecza oraz zapoznanie się z dokumentami, które wypisuje się, aby wysłać list polecony, paczkę lub pieniądze. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się, w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały pracowników poczty. Po wycieczce wszyscy przeglądali otrzymane blankiety i ćwiczyli wpisywanie swojego adresu.

 • 07.11.2017

  7 listopada uczniowie klas IV b, IV a i kilkoro z IV c wybrali się na przedstawienie teatralne pt. „Pippi Pończoszanka”. Uczniom bardzo podobało się przedstawienie. Po zakończonym spektaklu wybraliśmy się na spacer brzegiem morza w Mielnie. Zabawa była przednia.

 • 08.11.2017

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. We wtorek 7.11 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy VIa odwiedzili oddział przedszkolny, aby poczytać młodszym kolegom i koleżankom. Maluchy z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajek czytanych przez Myszkę Miki, Krówkę Sonię, Misia Puszka i Małpkę Fiki-Miki.

 • 30.10.2017

  W Wałczu 29 października 2017 roku w kościele pw.  Św. Mikołaja odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, wyróżnień i nagród w konkursie „ RÓŻANIEC NASZĄ SIŁĄ”. W konkursie wzięło udział 110 uczniów, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

  Jury, w składzie pani dyrektor SP nr 1 Zofia Skuza,  Joanna Masłowska i proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja w  Wałczu Ks. Antoni Badura mieli nie lada trudne zadanie, aby wybrać zwycięzców. Wszystkie prace były piękne i bardzo pomysłowe, a zwycięzcami zostali:

  W kategorii klas I - III

  I miejsce zajął Julian Wołejko z klasy  III a,

  II miejsce zajął Jakub Białek z klasy III a,

  III miejsce zajął Kornel Fiałkowski z klasy II a.

  Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Wiktor Piaskowski z kl. III b, Julia Frańczak z kl. III b, Marta Zapała z kl. III d i Alan Matulis z kl. III a.

  W kategorii klas IV - VII

  I miejsce zajął Konrad Szczepanik z klasy VI a,

  II miejsce zajęła Claudia Błońska z klasy IV b,

  III miejsce zajęła Hania Pilarska z klasy IV c.

  Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Karol Paszkiewicz z kl. IV c, Małgosia Fiałek z kl. IV b, Michał Sidorko z kl. V b, Karol Leśniewicz VI b.

  W kategorii rodzinnej

  I miejsce zajęła Ewa Trościanko z klasy III b,

  II miejsce zajął Szymon Bajkiewicz z klasy IV d,  

   III miejsce zajęły siostry Maja (kl. IV d) i Dominika Brożek (kl. VI b). 

  Wyróżnienia w tej kategorii przyznane zostały dla:

  Doroty Kuś z klasy IV a, która wykonała różaniec z mamą,

  Piotra i Bartka Pelc, Nikoli i Dominka Kozieł, Niny i Izabeli Wysockich, Filipa Stawskiego i Pawła Lisowskiego, Mai Wiertel oraz  Kuby Krawczyka.

   Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej oraz rozwój talentów u dzieci, jak również budzenie aktywności twórczej, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości  oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości i umiejętności, a przede wszystkim wspólne spędzenie czasu w gronie rodzinnym.

  Głównym organizatorem konkursu była katechetka Szkoły Podstawowej nr 1  im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu Anna Ogonowska przy współpracy Beaty Patrzek.

 • 29.10.2017

  W ramach obchodów Imienin Szkoły uczniowie poznawali życie i twórczość patrona Kornelówki – Kornela Makuszyńskiego. Efektem ich działań były projekty dotyczące pisarza.

  Oto kilka z nich, które wykonali uczniowie różnych klas.

  Prace uczniów klasy VB oraz kl. IV C

 •    W tym roku  obchodzimy  dwudziestą rocznicę nadania szkole imienia Kornela Makuszyńskiego. Wiele już było w naszej szkole działań mających na celu przybliżenie postaci naszego patrona – Kornela Makuszyńskiego. Takie właśnie zamierzenie mieli organizatorzy Konkursu Plastycznego „Bohaterowie książek Kornela Makuszyńskiego” p. Joanna Masłowska i p. Grażyna Forysiewicz.  Konkurs został zorganizowany również, by zachęcić dzieci do twórczych działań plastycznych na miarę ich możliwości i umiejętności. Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju zainteresowań twórczością Kornela Makuszyńskiego, do zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz do umożliwienia osiągnięcia sukcesu.

  Do udziału w konkursie zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły. Do komisji wpłynęło 90 prac w różnorodnym formacie, które wykonane zostały dowolnymi i różnorodnymi technikami plastycznymi. Wszystkie prace wzbudzały zachwyt, a ich autorzy zasłużyli na pochwałę. Jury zdecydowało nagrodzić najwyższymi miejscami prace odznaczające się pomysłowością, rozmaitością technik i różnorodnością materiałów. Brano też pod uwagę ilość włożonej pracy. Po burzliwych naradach komisja nadzorująca przebieg konkursu, wyłoniła zwycięzców.

  W kategorii klas 0-III:

  I miejsce - Nadia Solarska kl. IIIc

  II miejsce - Julia Siwiec kl. Ia

  III miejsce - Piotr Ługowski kl. IIa

  wyróżnienia: Maja Wiertel kl. IIIb, Julian Wołejko kl.IIIa, Kacper Nesler kl. IIId, Karmen Steciak Ia, Dominika Stanikowska kl. Ia
   

  W kategorii klas IV-VII:

  I miejsce - Oliwia Stępień kl. V

  II miejsce - Zuzanna Głuczkowska kl. Vc

  III miejsce - Ola Matulewicz  kl. VIIb

  wyróżnienia: Anastazja Kubiak kl.VIb, Gabriela Andrzejak kl. IVb, Dawid Sindera kl.Va, Anastazja Bartosik kl. VIc, Aleksy Pomarański IVb


  Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów. Prace można oglądać na zorganizowanej w holu wystawie.

                                                                                opracowała Grażyna Forysiewicz

 • 16.10.2017

  Kim są przydasie? Nie wiecie? Przedszkolaki już to wiedzą. Wszystko wyjaśniło się po obejrzeniu spektaklu teatralnego "Przydasie". To małe ludziki, które pomagają nam wykonać te czynności, na które nie bardzo mamy ochotę. W Waszych domach też mieszkają Przydasie?

 • Żywa lekcja historii

  W ostatnim tygodniu  w naszej szkole  korytarzami przemykały damy dworu odziane w przepiękne stroje z epoki średniowiecza, a w toaletach chłopięcych słychać było szczęk mieczy. To klasy piąte  przygotowywały się do żywej lekcji historii. Przecież  pasowanie giermków na rycerzy to nie jest byle co. Dziś już po odbytych lekcjach wszyscy chłopcy wiedzą jak należy właściwie zachowywać się w obecności dam, co znaczy być honorowym i dotrzymywać danego słowa, a damy jak poruszać się elegancko i z gracją. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Największe jednak poruszenie na lekcji wywoływał moment wyboru swojej damy serca.

 • 20.10.2017

  Jak  się leczy nasze zwierzęta?  

       Dnia 20 października 2017r. klasa IIId wraz z wychowawcą Grażyną  Forysiewicz wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego  ARTVET.  Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy oraz leczenia.

     Uczniowie  dokładnie obejrzeli  gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii Pan Krzysztof Dołowy (absolwent  Kornelówki) opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych,  pokazał jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt oraz dowiedziały się , do czego one służą. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadali o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pan weterynarz podkreślił konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.

  W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się  w sklepie zoologicznym, gdzie z wielką ciekawością oglądaliśmy  zwierzątka.

  Serdecznie dziękujemy za spotkanie Panu  K. Dołowemu oraz za gościnność właścicielom sklepu zoologicznego  Zoo - Raj w Wałczu. 

 • 23.10.2017

  Zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego Miasta Wałcz na rok 2018.

  Znamy już wyniki GŁOSOWANIA - uzyskaliśmy 951 GŁOSÓW!!!

  Będziemy mieli SIŁOWNIĘ ZEWNĘTRZNĄ!!!

  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy nam pomagali, za poświęcony czas, zaangażowanie, za wspólny wysiłek, aby powiększyć ofertę naszej Kornelówki. W szczególności – choć bez specjalnej kolejności – podziękowania ślemy do uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrekcji i pracowników naszej szkoły.

  Szczególne podziękowania składam Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunami p. Agnieszką Goszczyńską i p. Justyną Wilczyńską, którzy walczyli od początku, aż do końca, niemalże o każdy głos.

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

  Beata Patrzek

  Siłownia zewnętrzna przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu

  Nr projektu: 2/BO/2017

 • 20.10.2017

      20 października 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klas pierwszych oraz dzieci
   z oddziału przedszkolnego wraz z  rodzicami złożyli ślubowanie i zostali pasowani na członków społeczności ,,Kornelówki”. Uroczystość pasowania miała szczególny charakter, gdyż tematycznie zbiegła się  z obchodami XX rocznicy nadania szkole imienia Kornela Makuszyńskiego.
  Pani dyrektor szkoły Ewa Hołowska - Kędzierska powitała gorąco gości: wiceburmistrz Joannę Rychlik-Łukasiewicz i przewodniczącego Rady Miasta Zdzisława Rydera, nauczycieli, rodziców, dziadków,  a szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych i przedszkolaki.

  Dzieci  przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyły się dzielnie tekstów, wierszy i piosenek. Podczas uroczystości  bezbłędnie układały puzzle z tytułami książek napisanych przez patrona szkoły, pakowały ,,tobołek‘’ na podróże  i wycieczki. Niezwykły klimat uroczystości nadał  sam ,,Kornel Makuszyński’’, w rolę którego wcielił się Bogumił  Solarski –dziadek naszych uczniów, recytując wiersze, urzekł wszystkich  piosenką z filmu ,,Panna z mokrą głową’’. Pojawiły się też postaci ,,Koziołek Matołek’’, ,,Małpka Fiki –Miki’’ i Basia” zachęcające m.in. do tańca.
  Po wspaniałej zabawie, w  bardzo  podniosłej atmosferze, na Sztandar Szkoły ,,pierwszacy’’ ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania  odbył się Akt Pasowania na ucznia dokonany wielkim ołówkiem oraz  wręczono  okazyjne dyplomy, które zapewne na lata będą pamiątką z tego wydarzenia.  Były życzenia, do których  dołączyli się zaproszeni goście. Uczniowie otrzymali od władz miasta prezenty. Rada Rodziców ufundowała piękne i smaczne torty imieninowe. Ten dzień zakończył się wspólnym świętowanie w klasach wraz  z rodzicami i wychowawcami  klas pierwszych: Ewą Rogulską, Brygidą Lechojdą oraz nauczycielkami przedszkolnego  Sylwią Głowacką –Płachta i Karoliną Glinka- Komorowską.

  Całą uroczystość przygotowały i  prowadziły Małgorzata Pomagalska
   i Agnieszka Pająk.

 • Wyniki I etapu Konkursu Kuratoryjnego w naszej szkole

  18.10.2017

  Zwycięzcy:

  Język polski:

  1. Dutkowska Urszula

  2. Stasiak Maja

   

  Matematyka:

  1. Goszczyński Cezary

  2. Wilczyńska Hanna

  3. Adamska Katarzyna

   

  Język angielski:

  1. Bogusław Dariusz

  2. Forysiewicz Ignacy

  3. Horodecka Matylda

  4. Stasiak Maja

   

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 • 12.10.2017

  W Dniu Nauczyciela dziękujemy przede wszystkim za cierpliwość, za dobre serce i wyrozumiałość. Za troskę i zaufanie oraz trud, jaki codziennie Drodzy Nauczyciele wkładacie w nasz proces edukacji. Słowa czy kwiaty tego nie oddadzą, ale uśmiech na buziach całej klasy pokazuje, jak jesteśmy wdzięczni za wiedzę, która Państwo nam przekazują. Życzymy wszystkiego najlepszego!


                                             Samorząd Uczniowski

   

  Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

  Z tej okazji 12 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski oraz klasę VIc.

  Na scenie zaprezentowali się uczniowie w humorystycznym programie. Piękna scenografia dodała charakteru uroczystości.

 • Akademia bezpiecznego Puchatka

  Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do IX edycji programu„Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
  Jest to program edukacyjny dla klas I o charakterze społecznym, przygotowywany jest we współpracy z: Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii  i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Komenda Główna Policji. Partnerem medialnym jest portal MiastoDzieci.pl.

  Akademia bezpiecznego Puchatka - Obrazek 1

 • 11.10.2017

  Dnia 3.10.2017 roku na terenie MOSIR w ramach Miejskiego Święta Latawca odbyły się zawody latawcowe zorganizowane przez Ligę Obrony Kraju. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IV - VI.  

  W kategorii-latawce skrzynkowe nasi uczniowie zajęli:

  I miejsce- Gabriela Andrzejak

  II miejsce- Miłosz Krzyżewski

  III miejsce- Nadia Wieczorek

  W ogólnym podsumowaniu w kategorii szkół podstawowych zajęliśmy III miejsce.

  Opiekunem uczniów była pani Teresa Słowińska.

 •      5  października 2017r. odbyło się spotkanie uczniów kl. III d z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej w Wałczu -  Panią Beatą Budzyń na temat przemocy uczniów oraz zagrożeń wynikających z jej stosowania. Zajęcia poświęcone były  zasadom bezpieczeństwa przestrzeganym w klasie, szkole i środowisku pozaszkolnym, prawidłowym relacjom i postawom wobec innych, sposobom rozpoznawania i radzenia sobie z negatywnymi emocjami, istocie agresji i przemocy oraz  budowaniu pozytywnych relacji koleżeńskich. Pani policjantka przybliżyła uczniom również zagadnienie cyberprzemocy.

     Zajęcia te skłoniły uczniów do refleksji nad swoim zachowaniem oraz zwiększyły ich świadomość na temat agresji i przemocy.

                                                              Grażyna Forysiewicz

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć