Witaj

 • ,,Festiwal Śpiewających Szkół” jest Ogólnopolskim Konkursem Wokalnym. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponad gimnazjalnych  z całego kraju. Konkurs składa się z trzech etapów. 11 kwietnia w Warszawie odbył się I etap, w którym  Szkołę Podstawową nr 1 w Wałczu reprezentowały: Kasia Adamska, Anastazja Kubiak, Zosia Pomagalska i Alicja Lipecka. Jury spośród ponad pół tysiąca uczestników wyłoniło dziesiątkę półfinalistów.

  Bardzo nam miło jest poinformować, że w pierwszej dziesiątce znalazła się Alicja Lipecka, która 12 maja w Amfiteatrze Parku Sowińskiego w Warszawie będzie walczyła o finał.  Gratulujemy wszystkim uczennicom, opiekunom pani Małgorzacie Pomagalskiej i  panu Karolowi Solarskiemu. 

  Trzymamy kciuki.

 • Dnia 6 kwietnia 2018 roku w Warszawie odbył się etap finałowy Konkursu Matematycznego „Pangea”, organizowany przez Międzynarodową Szkołę Meridian. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy i rozwijanie matematycznych zdolności wśród dzieci i młodzieży.

  Spośród 30 – tu najlepszych uczniów z całej Polski w kategorii klas szóstych znalazł się uczeń wałeckiej Kornelówki – Cezary Goszczyński, przygotowywany przez panią Monikę Biesiada. Za osiągnięcie celującego wyniku, Cezary otrzymał złoty medal, nagrodę pieniężną oraz możliwość skorzystania ze stypendium naukowego na kształcenie w Międzynarodowej Szkole Meridian w Warszawie.

 • KONKURS FOTOGRAFICZNY

  Zachęcamy wszystkich uczniów Kornelówki do wzięcia udziału w Miejskim Konkursie Fotograficznym pt. "Najpiękniejsze zakątki Wałcza".
  W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Prace będą oceniane w 2 kategoriach wiekowych: I-IV oraz V-VII.
  Każdy uczestnik może dostarczyć maksymalnie 3 zdjęcia w formacie od 15x20 do 20x30 (wydruk/odbitka na papierze fotograficznym).
  Podpisane zdjęcia - na odwrocie (imię, nazwisko, nazwa szkoły, klasa, tytuł pracy) należy dostarczyć najpóźniej do 18 kwietnia 2018r. do p. Marty Kotarskiej lub p. Joanny Masłowskiej.

   
  Szczegóły regulaminu  w/w nauczycielek. 
  Zapraszamy!

  KONKURS FOTOGRAFICZNY - Obrazek 1

 • 23 marca 2018 r. ogłoszone zostały wyniki konkursu na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Celem konkursu było:

  • popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą  Palmową oraz Wielkanocą;
  • pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej;
  • rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży;
  • przekaz wartości i tradycji ludowej;
  • integracja społeczności lokalnej;
  • promocja dorobku kulturowego.

   

   W konkursie wzięło udział 53 uczniów, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a laureaci otrzymali również nagrody.

  Jury, w składzie pani dyrektor SP nr 1 Ewa Hołowska - Kędzierska, pani dyrektor SP nr 1 Zofia Skuza i Liliana Morchat miały nie lada trudne zadanie, aby wybrać zwycięzców. Wszystkie prace były piękne i bardzo pomysłowe, a zwycięzcami zostali:

   

  W kategorii klas I - III:

  I miejsce - Karmen Steciak I a

  II miejsce - Jakub Białek III a

  III miejsce - Przemek Kaziukajtis III b

   

  wyróżnienie otrzymali - Paulina i Maksym Kaczmarek

   

  w kategorii klas IV – VII:

  I miejsce - Szymon Bajkiewicz IV d

  II miejsce - Sergiusz Jażdżewski V b

  III miejsce - Nikola Kozieł IV b

   

  Wyróżnienie otrzymała - Dorota Kuś IV a

  Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie :)

   Wszystkie palmy były cudowne!!!

  Anna Ogonowska

 • Konkurs plastyczny dla uczniów kl. I-III

   

  I m. – Jan Marianowski,  kl. I a

  II m.-  Oliwia Stasiorowska, kl. III a

  III m. - Alan Matulis, kl. III a

   

  Wyróżnienia:

  - Karol Świderski kl. IIIa

  - Wiktor Łoboda, kl. I a

  - Jakub Białek, kl. IIIa

   

   

  Konkurs literacki dla uczniów kl. IV

              

         I m. - Michał Remisz kl. IV a

         II m.- Maja Brożek, kl. IV d

         III m. – Gabriela  Andrzejak, kl. IV b

   

    Wyróżnienia:

  - Nikola Kozieł, kl. IV b

  - Leon Mosiejczuk, kl. IV b

  - Maria Szczepaniak, kl. IV b

   

   

   

 • 27.03.18 w WCK odbył się Powiatowy Przegląd Teatrów Amatorskich. Nasza szkoła zaprezentowała dwa spektakle. Młodsza grupa przedstawienie pt. ,, Komisja do spraw baśni w baśni.”, starsza grupa ,,Samotny wśród ludzi”.
  Wyjątkowe dzieciaki, których pasją jest teatr, spisały się doskonale. Maluchy otrzymały wyróżnienie, a starsza grupa została laureatem i będzie reprezentować nasz powiat na przeglądzie wojewódzkim. 
  Opiekun naszych aktorów, Edyta Jasińska, serdecznie dziękuje wszystkim za wsparcie. Szczególne podziękowania dla zaangażowanych uczniów, którzy poświęcili swój wolny czas, systematycznie uczęszczali na zajęcia koła teatralnego.

 • Wesołych Świąt Wielkanocnych

  Wesołych Świąt Wielkanocnych - Obrazek 1

 • W dniach 20-24 marca 2018 r.  31 chętnych  uczniów z klas piątych, szóstych i siódmych wraz z opiekunami czyli Panią Agnieszką Stępień, Olesią Kurzak i Anną Jarczewską uczestniczyli w projekcie edukacyjnym EuroWeek – Szkoła Liderów w Różance, gmina Międzylesie, województwo dolnośląskie. Program ten jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia są prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundacji EuroWeek – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży. W trakcie trwania szkolenia wszyscy uczestnicy mieli szansę prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez Fundację EuroWeek. Każdy z uczestników otrzymał Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia. Podczas trwania warsztatów i ćwiczeń uczniowie Kornelówki szczególnie wyróżniali się swoją wiedzą i umiejętnościami w posługiwaniu się językiem angielskim. Jesteśmy z nich dumni.

 • Dnia 15 marca w szkolnej bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VII.

    Wzięło w nim udział 21 najlepszych recytatorów z Kornelówki. Repertuar był różnorodny, uczniowie zaprezentowali swój kunszt recytatorki jak najlepiej potrafili.

   Komisja konkursowa w składzie : panie Karolina Adamkiewicz, Sławomira Kowalczuk i Ewa Szczepaniak po długich naradach wybrała 3 osoby, które będą reprezentowały naszą szkołę w konkursie powiatowym.

   Zwycięzcami zostały:

  Lena Kasprzyk , kl. IV b

  Katarzyna Adamska, kl. VI c

  Matylda Wyrzykowska, kl. V b.

   

  Wszyscy uczestnicy  otrzymali  pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

   

  Organizatorami konkursu były panie: Anna Kraska i Joanna Rup– Bartosik

   

  Dziś już znamy wyniki  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który się odbył 22 marca w WCK .

   Nasza uczennica  MATYLDA   WYRZYKOWSKA  z klasy V b zajęła   wysokie III miejsce.

   

  GRATULUJEMY!!!!

 • 16.03.2018

  15 marca 2018 w „Klubie malucha” odbyły się innowacyjne i kreatywne zajęcia z programowania robotów  Dasha, Dota oraz Fotona.

  W wielu szkołach, wśród nauczycieli i uczniów zapanowała moda na roboty. Zaprogramowanie robota, który na żywo będzie reagował na nasze polecenia, to duży, jeśli nie większy, powód do zadowolenia. Tak chyba należy tłumaczyć fenomen włączania tych fascynujących maszyn do zajęć programistycznych. 

  Dash, Dot oraz Foton to wielofunkcyjne roboty zaprojektowane zarówno w celu bawienia dzieci, jak i uczenia ich podstaw programowania, elektroniki oraz robotyki.

  Pierwsze kroki w programowaniu robotów najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogą stawiać dzięki zakupionym zestawom Dasha i Dota oraz Fotona. Dash i Dot to sympatyczna para robotów, przypominających z wyglądu kule do gry w bilard. Dash pełni rolę interaktywnego i żwawego robocika, który potrafi mówić, reagować na otoczenie i słuchać. Dot to swego rodzaju intelektualista. Jest mniej energiczny od towarzysza, za to pozwala swemu właścicielowi na zabawę w różne gry, jak również wspomaga go w projektowaniu autorskich gadżetów i programów. Do obsługi obu robotów służą specjalne aplikacje mobilne i zestawy programów takie jak Wonder i Blockly.

  Programowanie to dział informatyki, który wymaga cierpliwości, a zarazem dostarcza ogromnej satysfakcji z wykonanej pracy. Ciągły rozwój i stałe poszerzanie horyzontów dodają skrzydeł osobom zgłębiającym tajniki tej wiedzy, która jest coraz częściej obecna w wielu dziedzinach ludzkiego życia.

  W ekscytujący świat robotów wprowadziły przyszłych uczniów Kornelówki panie: Joanna Masłowska oraz Beata Patrzek.

  WIDEORELACJA

 •        Sala pełna uczniów, którzy zupełnie dobrowolnie siedzą w szkole do 21.00 i są jeszcze z tego faktu zadowoleni? Trudno w to uwierzyć, tym razem jednak powód był szczególny. Oto bowiem w piątek, 9 marca, o godzinie 17.30  odbył się  wieczór filmowy dla uczniów kl. III d. Dzieci obejrzały dwa filmy "Gru, Dru i Minionki" oraz "Sekretne życie zwierzaków domowych".

        Nasza szkoła  to nie tylko lekcje, klasówki i oceny - to także miejsce, w którym staramy się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom uczniów, proponując im szereg dodatkowych zajęć i atrakcji, dzięki którym mogą rozwijać swoje pasje, ale też spędzać czas w dobrym towarzystwie, robiąc coś przyjemnego. Z tego właśnie powodu zorganizowaliśmy kolejny już wieczór filmowy, podczas którego można nie tylko obejrzeć dobre kino, ale też podyskutować o filmach i czegoś ciekawego się na ich temat dowiedzieć. Uczniowie kl. IIId,  świetnie się bawili i przez chwilę mogli w szkole poczuć się (prawie) jak w prawdziwym kinie. W przerwie uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez panie praktykantki. Rodzice przygotowali wspólną kolację, na której dzieci miały okazję posilić się pysznymi i zdrowymi kanapkami. Dobra zabawa trwała do 21.00.

                                 Organizator Grażyna Forysiewicz

 • Dnia 6 lutego 2018 roku dwoje uczniów naszej szkoły brało udział w finale wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

  Cezary Goszczyński uczeń klasy VI c prowadzony pod kierunkiem Moniki Biesiada po raz kolejny okazał się najlepszym wśród najlepszych, uzyskując najwyższy tytuł  Laureata. Warto przypomnieć, że w poprzednim roku, jako uczeń klasy piątej również ten tytuł otrzymał. 

  Triumfujemy również sukces Hanny Wilczyńskiej uczennicy klasy VII b, która pracowała pod opieką Marii Adamskiej i uzyskała tytuł Finalistki.

  Wyniki potwierdzają po raz kolejny, że możemy być dumni z naszych uczniów. Okazali się najlepsi nie tylko w Wałczu ale i w województwie zachodniopomorskim. Praca z takimi uczniami motywuje do działania i daje wiele satysfakcji.

  Dumna nauczycielka matematyki

  Monika Biesiada

 •  Dnia 2 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 5, odbył się w Halowy Mityng Lekkoatletyczny dla klas IV-VI. Propagatorką zawodów jest pani dr Anna Kszak-Krzyżanowska, znana wałecka lekkoatletka nauczycielka wf oraz wykładowczyni w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu. Zawody odbywały się na hali sportowej SP 5, zaplanowano 4 konkurencje sportowe: rzut piłką lekarską 2 kg, skok wzwyż, bieg sprinterski 25 m oraz bieg okrężny 300 m. Nasza reprezentacja liczyła 10 chłopców i 9 dziewczynek, trenerami byli Karol Symonowicz i Bogdan Hertel. Nasza szkoła zdominowała konkurentów z SP 5 i SP 4 zdobywając przysłowiowy "worek medali" a tak przedstawiają się wyniki:

  Rzut piłką lekarska- Marta Romek VIB złoto, Patrycja Matuszak VIC srebro, Daniel Jesiotr VIA złoto

  Skok wzwyż- Piotr Zawieja VIA złoto

  Bieg sprinterki 25 m- kat. IV klas Kacper Górski IVD złoto, w kat. V-VI Cezary Goszczyński złoto

  Bieg okrężny- Gabriel Słomiany VIB srebro

              Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, oprócz rywalizacji liczyła się dobra zabawa. Jak widać nasza szkoła stawia na lekkoatletykę, warto też podziękować nauczycielom wf  za przygotowanie naszych uczniów.

 • Rozczytana Kornelówka!!!!

    Uwaga!!!

  Już od środy 28 lutego zaczynamy w szkole akcję ,, Rozczytana Kornelówka”.

  Koło dziennikarskie swoimi działaniami będzie starało się zachęcać uczniów do czytania – wszędzie i wszystkiego, bo jak wiadomo - czytanie to okno na świat!! Pierwszym przedsięwzięciem dziennikarzy będzie wspólne czytanie ,,Legend Ziemi Wałeckiej”. Nie jest to przypadkowy wybór lektury. W miesiącu lutym obchodziliśmy kolejną rocznicę "wyzwolenia” Wałcza przez żołnierzy polskich w 1945 roku. Chcemy przeczytać i zaciekawić Kornelowców najstarszą historią naszej "Małej Ojczyzny”.

  Dodatkowo trzeba podkreślić , że rok 2018 jest wyjątkowy dla nas Polaków. To 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Powrót do historii, do legend będzie jednym z elementów obchodzenia tego ważnego wydarzenia w naszej szkole.

    Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji – do czytania, ale też do wzięcia udziału w konkursach, które będą przy tej okazji organizowane przez dziennikarzy "Dzwonka”.

  Już w środę wszystkim klasom zostaną przeczytane wybrane legendy dotyczące Wałcza i ich najbliższych okolic. Do najmłodszych uczniów przyjdą lektorzy, natomiast starsi będą mogli sami na określonych lekcjach przeczytać wskazaną legendę.

      KONKURS!!!!

  W nawiązaniu do lektur i obchodzonego niedawno święta zachęcamy wszystkich do konkursu.

  Klasy IV- VII

    Napisz wiersz o swoim mieście! Spróbuj w jego treści nawiązać do poznanej legendy.

  Prace poetyckie nie powinny przekraczać strony A4, winne być napisane komputerowo.

  Na gotowe wiersze czekamy do 19 marca- poniedziałek. Można je oddawać do nauczycieli polonistów.

  Klasy I- III

   Wykonaj rysunek- technika dowolna, kartka A4,  do wysłuchanej legendy.

  Prace można składać do 19 marca u wychowawcy

  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do końca marca. Wiersze nagrodzone zostaną opublikowane na szkolnej stronie internetowej w zakładce ,,Nasza twórczość” a także na gazetce ściennej.

    Zapraszam do zabawy, do czytania i niech….

                                                                KSIĄŻKA BĘDZIE Z WAMI!!!

  Organizatorzy konkursu: członkowie koła dziennikarskiego wraz z opiekunem Joanną Rup- Bartosik

 • Dnia 19 oraz 20 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu obchodziliśmy DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. Z tej okazji  w „świetlicy pierwszaka” odbywały się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 0-III.  Zajęcia przygotowane były w formie inscenizacji na podstawie bajki terapeutycznej pt. ,,Żółty berecik”, natomiast po przedstawieniu wszystkie dzieci brały czynny udział w rozmowach na temat bezpieczeństwa w sieci. W inscenizacji wystąpiło 10 uczniów klasy IIIC, natomiast objętych zajęciami edukacyjnymi zostało 191 uczniów. Każdy z uczestników na zakończenie otrzymał zbiór zasad, jakimi powinien się kierować podczas użytkowania Internetu.

  Inicjatorami przeprowadzenia Dnia Bezpiecznego Internetu w wałeckiej Kornelówce były panie Karolina Glinka- Komorowska i Katarzyna Załucka. To również one zredagowały scenariusz, na podstawie którego powstała inscenizacja.
   

 • Solenizant zafundował nam wiele atrakcji. Były zgadywanki, opowiastki, zabawy manualne i śpiewanki, doczepić kłapouchemu ogon wcale nie taka łatwa sprawa. Kubuś opowiedział nam swoją historię, jak powstała pierwsza książka o nim, pokazał jak wyglądali jego przyjaciele. Zostawił dla nas małe prezenty – medale.

 • Już od najmłodszych lat warto uczyć, jak wezwać pomoc, robić masaż serca i sztuczne oddychanie.

  W związku z tym, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami J. Wilczyńską i A. Goszczyńską, zorganizował szkolenie  z zakresu elementarnych zasad pierwszej pomoc i ratownictwa. W zajęciach prowadzonych przez ratownika medycznego p. Dariusza Garlickiego, wybrani uczniowie z klas IV-VII oraz klasy II uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach, wzbogaconych teoretyczną wiedzą z zakresu podstawowych zasad pierwszej pomocy. W trakcie szkolenia uczestnicy poznali metody rozpoznawania zatrzymania oddechu oraz utraty przytomności. Uczyli się podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem fantomów oraz  ćwiczyli scenariusze wykorzystania przenośnego zewnętrznego defibrylatora automatycznego (AED).

 • Tłusty Czwartek w wałeckiej Kornelówce obchodzono wyjątkowo radośnie i smacznie! Społeczność szkolna po raz kolejny pokazała jakie ma wielkie serca przystępując do akcji ,,Pączek dla Afryki”.

     W czwartek już od wczesnych godzin rannych na szkolnym holu zbierały się tłumy uczniów i rodziców, którzy chcieli swoja postawą - przynosząc pączki i je kupując -  pomóc dzieciom w Afryce.

       Atmosfera była przepyszna! Dzieci i dorośli zajadali się smakołykami, wrzucali do puszek pieniążki, które mają pomóc w wybudowaniu studni, zakupie pożywienia dla tych, którzy tego bardzo potrzebują - dla dzieci z Afryki. Nawet ci, którzy na co dzień dbają o ciało, tego dnia zarzucili swoje diety - kupowali, smakowali i cieszyli się, że mogą pomóc w tak szlachetnym przedsięwzięciu.

    Zaangażowanie przerosło oczekiwania organizatorek - pań Anny Ogonowskiej i Beaty Patrzek, które już od kilku dni motywowały dzieci do wsparcia akcji, opowiadały o potrzebach dzieci mieszkających w Afryce. 

     Do pomocy jak zawsze przystąpił również Samorząd Szkolny oraz Koło Dziennikarskie (wraz z opiekunami: Justyną Wilczyńską, Agnieszką Goszczyńską, Joanną Rup Bartosik), który pomagał w przygotowaniu i sprzedaży słodkości.

    Po raz kolejny Kornelowcy udowodnili, że można na nich liczyć! Dobre i wielkie serca to nasza dewiza!!

  Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc zarówno dzieciom, rodzicom,  a także piekarni pana Dariusza Nowosielskiego „Kawiarenka u Gienka”, bez których nie udałoby się zorganizować takiego święta serdeczności, dobroci i wrażliwości.

  Akcja ,,Pączek dla Afryki” – to radość, którą mogliśmy podzielić się z innymi.   Dobro powraca, dlatego warto pomagać i wspierać potrzebujących.

  ,,Dobry bądź i szlachetny, bądź do pomocy gotowy!’’

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć