Witaj

 • ŚWIETLICA MALUCHA obchodziła Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania

  28 września w ŚWIETLICY MALUCHA obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania. Jak przystało na takie święto nie mogło u nas zabraknąć ukochanych przez dzieci bajek.

  Utwory literackie czytały naszym najmłodszym studentki PWZS, które przygotowały dla nich również wiele ciekawych quizów oraz zabaw związanych z wysłuchanymi tekstami. Uczniowie zostali obdarowani  drobnymi podarunkami przyniesionymi przez słuchaczki wałeckiej uczelni.

 • Długo czekaliśmy, ale już jest!!!
  23.09.2018

  W minionym tygodniu zamontowano urządzenia siłowni zewnętrznej przy naszej Kornelówce. Ekipa już skończyła pracę. Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu może się pochwalić nową zewnętrzna siłownią, która stała się doskonałym uzupełnieniem przyszkolnego placu zabaw.

  Nasze głosy oddane w PROJEKCIE OBYWATELSKIM 2017 zadecydowały o powstaniu plenerowej siłowni.

  Urządzenia sportowo-rekreacyjne umożliwiają, niezależnie od wieku i umiejętności, dostęp do atrakcyjnej formy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Wyposażenie siłowni tworzą m.in: twister, wahadło, wioślarz, drabinka, biegacz.

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia przez oddanie głosów na nasz projekt, a dzieciom i dorosłym życzymy miłego i efektywnego korzystania z siłowni.

  BP

 • Apel upamiętniający rocznicę agresji sowieckiej na Polskę
  23.09.2018

  17 września uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu wzięli udział w obchodach 79. rocznicy agresji ZSRR na Polskę oraz 90. rocznicy powstania Związku Sybiraków.

  Uroczystości rozpoczęły się msza świętą za ojczyznę w kościele pw. Świętego Mikołaja, po której nastąpił przemarsz kompanii honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych i uczestników ceremonii pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Bankowej. Na miejscu odbył się apel poległych, został odśpiewany hymn oraz pieśni patriotyczne, a przybyli goście wygłosili okazjonalne przemówienia.

  Warto czcić takie uroczystości, ponieważ w ten sposób możemy oddać hołd tym, którzy cierpieli za ojczyznę.

  Autor: Matylda Wyrzykowska (6b)

 • Wycieczka do Biskupina
  23.09.2018

  Dnia 19 września 2018r. uczniowie klasy Vb i część uczniów klasy Va wybrali się na wycieczkę do Biskupina na Festyn Archeologiczny poświęcony handlowi. Uczniowie oglądali różne inscenizacje i walki wojów, zwiedzali osadę, brali udział w wyrobie własnej biżuterii, lepili z gliny. Wszyscy wrócili zadowoleni.

 • Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w stulecie niepodległości
  09.09.2018

  Uczniowie Kornelówki dołączyli do Narodowego Czytania 2018. W sobotę 8 września odczytali na głos przed Wałeckim Centrum Kultury wybrane fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

  Sto lat po odzyskaniu przez Rzeczpospolitą niepodległości prezydent Andrzej Duda, inaugurując akcję w Pałacu Prezydenckim, powiedział, że w "Przedwiośniu" wspaniale pokazane jest "dążenie do Polski i polskości", a autora lektury nazwał „sumieniem polskiej literatury”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIB: Dagmara Adamkiewicz, Amelia Bodnar, Aureliusz Klim, Zuzanna Maciejewska, Aleksandra Niewulska, Borys Smolarz i Natalia Zduniewicz.

  Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku, zostało zainicjowane wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W tym roku wałecką akcję zorganizowała Powiatowa Biblioteka Publiczna, Wałeckie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie „RUMOR”.

  autor: Szymon Wiśniewski

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego

  Wszystkim naszym Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzę aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

 • III FESTIWAL DWÓCH JEZIOR

  III FESTIWAL DWÓCH JEZIOR

 • Zakończenie Roku Szkolnego kl. IV -VII
  01.07.2018

  22 czerwca  w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu zgromadziły się tłumy nie tylko uczniów, nauczycieli , ale też rodziców, wzruszonych dziadków i przyjaciół - uroczyście kończyliśmy rok szkolny 2017/2018.

    Już od 8 rano rok szkolny zakończyli uczniowie klas młodszych. Dumne wychowawczynie wraz z panią dyrektor Zofia Skuzą wręczały dyplomy uczniom wyróżniającym się w nauce, zachowaniu, sporcie. Niejeden rodzic uronił łezkę widząc swoja pociechę dumnie kroczącą po wymarzone świadectwo.

    Równie uroczyste pożegnanie roku miało miejsce na apelu klas IV-VII. Pani dyrektor Ewa Hołowska- Kędzierska gratulowała uczniom wyników w nauce, zachowaniu, osiągnięć edukacyjnych i sportowych. Życzyła wspaniałego wypoczynku i nabierania sił na nowy rok szkolny, który rozpocznie się po upragnionych wakacjach.

    Ważnym momentem dla całej społeczności szkolnej było pożegnanie pani Zofii Skuzy, która przechodziła na wypracowany wypoczynek. Za trud i ogromne zaangażowanie w życie szkoły dziękowali pani dyrektor uczniowie, Rada Rodziców oraz  nauczyciele.

    Wszystkim uczniom, rodzicom nauczycielom życzymy wspaniałych dni, wolnych od rannego wstawania, dzwonków i obowiązków!         

    Do zobaczenia po wakacjach!!!

 • Pielgrzymka SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS
  17.07.2018

  Doroczna pielgrzymka Szkolnych Kół Caritas zgromadziła blisko 900 osób – najpierw w kościele pw. Ducha Świętego, a potem na placu pod amfiteatrem, gdzie wyruszyli z transparentami i flagami. – Wolontariusze to skarb Caritas. To armia ludzi o wrażliwych sercach, dostrzegających ludzi w potrzebie – powiedział ks. Tomasz Roda.

  Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św. pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Zadarki. – Wszyscy, którzy należycie do Szkolnych Kół Caritas, jesteście powiązani wspaniałą ideą, jaką jest idea miłosierdzia – powiedział biskup w homilii. Nawiązał do postaci zmarłego w 1996 r. bp. Czesława Domina, który jako dyrektor Caritas szczególnie mocno rozpowszechniał miłosierdzie i wdrażał pomysłowe projekty

  Następnie bp Zadarko pokazał dzieciom i młodzieży proces, którego finałem jest udzielenie komuś pomocy. – Najpierw wszystko zaczyna się od spojrzenia, potem jest nasze przejęcie się tym. Następnie jest gest podejścia do człowieka, który jest biedny, a nawet może grzeszny, bo on również czeka na miłosierdzie – wymieniał biskup. – Potem jest ten cudowny gest objęcia, podobnie jak miłosierny ojciec z przypowieści objął swego powracającego syna, choć ten zmarnował całe swoje bogactwo. A potem następuje wielka radość.

  – Nie dziwcie się temu, że wielu ludzi nie będzie tego rozumiało. Warto chwycić malutką zapałkę i zapalać nią całe otoczenie – zachęcał młodych bp Zadarko. – Jest mnóstwo ludzi, którzy potrzebują tego, żebyście szli do nich ze znakiem Caritas, oznaczającym że w imię Jezusa Chrystusa dajecie miłość każdemu.

  Spotkanie było okazją do wyróżnienia i nagrodzenia najbardziej aktywnych SKC w konkursach na rzecz hospicjum Caritas w Darłowie pn. “Pola nadziei” i “Zakręć się na hospicjum”. W tym drugim powtórnie zwyciężyli wolontariusze z Redła, którym udało się zebrać 1175 kg nakrętek.

  – Dzieci nie robią tego dla nagrody. Któregoś razu, gdy odwiedziliśmy hospicjum w Darłowie, zmarł tam akurat pewien człowiek. Dzieciaki tak się tym przejęły, że powiedziały: od tej pory będziemy zbierać nakrętki, żeby ci ludzie mogli mieć wszystko, czego potrzebują – zaświadcza opiekunka zwycięskiego koła s. Joanna Juraszek ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej.

  Od 5 lat w akcjach białogardzkiego SKC bierze udział Kasia Czapraga. – Kiedy widzę uśmiech kogoś, komu pomogliśmy, a nawet jeśli nie widzę, nie znam tej osoby, to ogromną radość sprawia mi, że możemy szerzyć dobro.

  – Wolontariusze to skarb Caritas. To armia ludzi o wrażliwych sercach, dostrzegających ludzi w potrzebie – powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor CDKK nie tylko o liczbie członków SKC, których w diecezji jest 1700. – Trudno przecenić wartość SKC, bo one misję miłości Chrystusa realizują w praktyce.

  Spotkanie wolontariuszy zakończyło się na placu przy koszalińskim amfiteatrze. Tam czekał na nich raper Arkadio oraz prezentacje Busa Niepodległej (rozpowszechniającego idę programu Rodzina Rodzinie) oraz sprzętu straży pożarnej, policji, straży granicznej. Pogoda dopisała, toteż wolontariusze, nawet ci starsi, chętnie korzystali z takich atrakcji dmuchane zamki czy malowanie twarzy.

  Wydarzenie oprawiła muzycznie schola “Tyle dobrego” pod kierunkiem ks. Arkadiusza Oslisloka, zaś uwielbienie flagami i animację przemarszu zatroszczyła się Szkoła Nowej Ewangelizacji w Koszalinie.

 • Sukces naszej nauczycielki – Pani Olesi Kurzak

  Sukces naszej nauczycielki – Pani Olesi Kurzak

  Zmotywowana przez uczniów i ich rodziców nauczycielka języka angielskiego Pani Olesia Kurzak wzięła udział w Konkursie na nauczyciela języka angielskiego roku 2017 zorganizowanego przez British Alumni Society. 9 czerwca 2018 roku na Zamku Królewskim w Warszawie podczas Gali Rozdania Nagród została wyróżniona przez Kapitułę Konkursu. Jako nauczyciel, wykazujący się kreatywnością, pomysłowością, dążący do spełnienia wymagań społeczności szkolnej, na które składa się wiele zadań i obowiązków, Pani Olesia Kurzak otrzymała tytuł finalisty Konkursu na Nauczyciela Roku Języka Angielskiego 2017.

  Gratulujemy!

   

  Sukces naszej nauczycielki – Pani Olesi Kurzak - Obrazek 1

 • Oni naprawdę lubią poezję….

      Dnia 12 czerwca uczniowie naszej Kornelówki: Sergiusz Jażdżewski kl. Vb i Natalia Zimnińska kl. VIIc,  wzięli udział w uroczystości rozdania nagród w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim ,,Niektórzy Lubią Poezję”,  organizowanym przez szkołę podstawową w Szczecinku.

  Mamy się czym pochwalić:

  Natalia otrzymała I miejsce, natomiast Sergiusz wyróżnienie I stopnia.

  Gratulujemy!!!

    Trzeba dodać, że Natalia od 4 lat bierze udział właśnie w tym konkursie, za każdym razem przywożąc wyróżnienia. Tym razem zajęła najwyższe miejsce na podium. Prac na konkurs wpłynęło ponad 890, tym większy sukces dla dzieci.

  Sergiusz po raz pierwszy wysłał na konkurs swój wiersz i od razu został doceniony! Wielkie brawa!!

  Jeszcze raz gratulujemy naszym zwycięzcom!!!

  Nasza twórczość

 • Pielgrzymka dzieci komunijnych do Skrzatusza

  Tradycją wielu parafii jest organizowanie dziękczynnej pielgrzymki dla dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Głównym celem jest dziecięce dziękczynienie za dar Komunii, a także za rodziców, bliskich, duszpasterzy i katechetów. Pielgrzymka ma również na celu zawierzenie Matce Bożej kolejnych lat życia w łączności z Bogiem.

  30 maja 2018 również i nasze dzieci komunijne wraz z Ks. Proboszczem Antonim Badurą, wychowawcami oraz katechetką udały się do naszego diecezjalnego sanktuarium w Skrzatuszu.

 • Pierwsza pomoc w klasie I a

    W dniu 8.05.2018 r. klasę I a odwiedziła p. Doktor Magdalena Salamonik  (mama jednego z uczniów). Celem spotkania było przedstawienie na fantomie jak należy udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, nieprzytomnej. Dzieci z zaciekawieniem i zainteresowaniem obserwowały inscenizację oraz zadawały pytania. Po upływie tygodnia tj. 16.05.2018 r. zaprosiliśmy p. Przemysława Lewandowskiego ratownika medycznego, by utrwalił tę cenną wiedzę. Nasz gość przeprowadził z dziećmi rozmowę na wyżej wymieniony temat a następnie również za pomocą fantomu przypomniał dzieciom jak należy udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, nieprzytomnej. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach wykonywanych na fantomie. Wychowawczyni klasy I a p. Ewa Rogulska oraz praktykantka Agnieszka Ostrowska wraz z uczniami składają serdeczne podziękowania dla p. Magdalenie Salamonik oraz p. Przemysława Lewandowskiego za zaangażowanie się w zajęcia i chęć podzielenia się wiedzą w tym jakże ważnym dla każdego temacie jakim jest pierwsza pomoc.

 • Spotkanie z Mistrzami

  28 maja 2018 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu odbyła się LEKCJA Z MISTRZAMI w formie obwodu stacyjnego.

  Gośćmi honorowymi byli:

  - Wiktor Głazunow – absolwent Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wałczu, wychowanek klubu sportowego WTK Orzeł Wałcz, aktualnie zawodnik AZS-AWF Gorzów Wlkp. W roku 2016 wicemistrz świata w konkurencji C-2 na dystansie 500m, w 2017r. Mistrz Europy oraz wicemistrz świata w konkurencji C-4 na dystansie 1000m, wielokrotny Mistrz Polski.

  - Patryk Kowalski – zawodnik WTK Orzeł Wałcz. W 2016 r. wicemistrz świata w konkurencji C-4 na dystansie 500m wicemistrz Europy na tym samym dystansie. W roku 2017 zajął III miejsce w Mistrzostwach Świata oraz III miejsce podczas Mistrzostw Europy w konkurencji C-4 na dystansie 500m.

  - Sandra Ostrowska – zawodniczka klubu MOTŁAWA Gdańsk. Wicemistrzyni Europy z 2017r. w konkurencji K-4, 500m, wielokrotna Mistrzyni Polski.

  - Julia Olszewska – zawodniczka klubu PIAST Człuchów. Dwukrotna wicemistrzyni świata w konkurencji K-2, 500m z 2016 i 2017 r. Wicemistrzyni Europy z 2016r. w konkurencji K-2 500m oraz wicemistrzyni Europy w konkurencji K-2 i K-4 na dystansie 500m, wielokrotna Mistrzyni Polski.

  Po oficjalnym rozpoczęciu zajęć klasy VIIc, VIb i Va zostały podzielone na 4 zespoły, nad którymi opiekę sprawowali zaproszeni mistrzowie. Uczniowie po wspólnej rozgrzewce przystąpili do pokonywania 4 stacji. Na pierwszej stacji odbywała się sztafeta wioślarska, gdzie uczniowie na ergometrach wioślarskich ustawionych na 2000m zmieniali się co 100m. Druga stacja to rzuty do kosza na czas. Na trzeciej stacji „Waga Pudziana”- uczniowie podnosili ciężarki na wyprostowanych ramionach w pozycji poziomej i trzymali do chwili opuszczenia poniżej linii barków. Czwarta stacja to „Bieg farmera” – przenoszenie baniek z wodą do pachołków i bieg z powrotem na dystansie 10m. Przeciąganie liny zakończyło rywalizację drużyn. Rozdanie nagród i wspólne zdjęcie z mistrzami było podsumowaniem imprezy. Lekcję przygotowali Bogusław Hertel i Karol Symonowicz, a przeprowadzona została przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 1.

 • 100 km dla Niepodległej
  28.05.2018

  Szkolne Koło Caritas, wzięło udział w charytatywnej akcji „#100kmdlaNiepodległej”. Polegała ona na ułożeniu jak najdłuższego odcinka z monet (w tym przypadku 1zł) i pobicia aktualnego rekordu Guinnessa podczas wspólnego świętowania na Stadionie Narodowym 26 sierpnia 2018 roku.
  Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zbierali 173 zł. W piątek ułożyli z nich 4 metrowy odcinek na boisku szkolnym.  Zebrane pieniążki przekazali w Skrzatuszu (26.05.2018r.) przedstawicielom Caritas Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej. Po zakończeniu akcji zebrane pieniążki przekazane będą na cel charytatywny wskazany przez Caritas. 

  Pozdrawiam serdecznie
  Anna Ogonowska

 • Przegląd filmów krótkometrażowych „I love Wałcz”

  Przegląd filmów krótkometrażowych „I love Wałcz”

  17 maja 2018 r. po raz pierwszy w historii Szkoły Podstawowej nr 1 odbył się przegląd filmów krótkometrażowych „I love Wałcz”. Uczniowie mieli za zadanie nagrać krótki film promujący nasze miasto. Głównym celem było promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, zachęcanie młodych twórców do aktywności oraz uwrażliwienie  na uniwersalne wartości takie jak kultura, sztuka, historia, społeczność. Publiczność na chwilę przeniosła się  w ulubione i najpiękniejsze miejsca naszego miasta. Spośród kilkunastu filmów wyłoniono trzy najlepsze oraz przyznano trzy wyróżnienia. Pierwsze miejsce zdobył Konrad Szczepanik. Drugie miejsce Małgosia Fiałek  i Cezary Goszczyński. Trzecie miejsce zdobyła Gabrysia i Hania Wilczyńskie.  Wyróżnienia przyznano Lenie Kasprzyk, Maćkowi, Jakubowi i Bartkowi Krawczyk oraz Tyronowi Ejma, Krzesimirowi Szczepskiemu i Mateuszowi Bodnar. 

  Organizatorami konkursu były panie: Joanna Masłowska, Marta Kotarska, Justyna Wilczyńska, Agnieszka Goszczyńska i Beata Patrzek.

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 • Żywa lekcja historii - Sąd nad Stanisławem Augustem Poniatowskim.
  22.05.2018

  Przez ostatni tydzień klasy 5 zamieniały swoją salę do historii w salę rozpraw. Odbywały się tam bowiem  przesłuchania i zapadały wyroki dotyczące panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego -ostatniego władcy Polski. Uczniowie wszystkich klas piątych stanęli na wysokości zadnia. Były precyzyjnie przygotowane stroje, burzliwe mowy oskarżycieli i piękne argumenty obrońców. Wyroki zapadały po przesłuchaniu świadków. Całość relacjonowali reporterzy z różnych gazet a nad całością obrad czuwała pani od historii A.Polechońska.

 • Śpiewamy po-angielsku.

  18 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej.  Czteroosobowy zespół rozśpiewanych dziewczynek z klas VIIB i VIIC w składzie z Dominiką Ptak, Mają Stasiak, Matyldą Koniecko i Zofią Walukiewicz wykonując piosenkę „RIPTIDE” zdobył  I miejsce w kategorii klas IV-VII! Z kolei  Alicja Lipecka piosenką „The power of love” i Zosia Pomagalska  piosenką „Hallelujah” uzyskały w tym konkursie wyróżnienie. Opiekunem Konkursu była Pani Olesia Kurzak.

 • Tydzień Nauki i Talentów

  Tegoroczny Tydzień Nauki i Talentów w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się pod hasłem „Wałcz moje piękne miasto”. Codziennie na uczniów i ich rodziców czekało mnóstwo atrakcji. W poniedziałek odbyła się żywa lekcja historii, którą zorganizowała pani Anna Nowak. W związku z 715. rocznicą nadania praw miejskich dla Wałcza przedstawiciele Stowarzyszenia Bractwa Rycerzy Bezimiennych - Drużyny Wojów Grodu Wałcz, przeprowadzili kilka prelekcji na temat dawnych dziejów Ziemi Wałeckiej. Oprowadzali dzieci po naszej Małej Ojczyźnie od neolitu czyli epoki kamienia - po średniowiecze, czyli do czasu powstania Miasta Wałcz. Lekcje cieszyły się wielkim zainteresowaniem, tym bardziej że członkowie Bractwa posiadali wiele replik przedmiotów używanych wtedy na naszych terenach i pięknie opowiadali o ich znaczeniu i użytkowaniu w dawnych czasach. Mamy nadzieję, że wiele informacji zostanie w sercach naszych młodych uczniów.

  W ciągu całego tygodnia uczniowie mogli również podziwiać wystawę plastyczną i fotograficzną, która nawiązywała tematyką do najpiękniejszych zakątków Wałcza. Konkurs fotograficzny, który ogłosiły panie Marta Kotarska i Joanna Masłowska cieszył się ogromnym zainteresowaniem, napłynęło bardzo dużo zdjęć ze wszystkich wałeckich szkół podstawowych, więc jury miało niełatwe zadanie wyłonić te najlepsze. Podobnie było w wystawą plastyczną, której opiekunką była pani Grażyna Forysiewicz. Aktywność naszych uczniów wyłania kolejne talenty artystyczne, dlatego nie możemy się już doczekać, co pokażą nam za rok.

  We wtorek odbyła się gra plenerowa Wałcz moje piękne miasto, której organizatorkami były panie Anna Jarczewska oraz Aleksandra Polechońska. Na boisku szkolnym, w piękne słoneczne popołudnie zgromadziły się reprezentacje klas IV-VII z rodzicami. Drużyna składała się z 2 rodziców i 4 uczniów. Ucieszyło nas, kiedy dowiedzieliśmy się, że niektóre klasy występowały jako dwie reprezentacje. Zabawa polegała na wypełnianiu zadań przygotowanych wcześniej przez organizatorów. Grupy przemieszczały się wg instrukcji i przygotowanej trasy na mapie pokonując kolejne zadania. Biblioteka WCK dawno nie przyjmowała tylu czytelników zainteresowanych informacjami dotyczącymi między innymi; ilości pozycji książkowych – 4600 (dziękujemy za wyrozumiałość pań z biblioteki, za udzielenie odpowiedzi na pytania dla tylu grup). Dzieci wiedzą już, w którym roku powstał budynek poczty i w ilu okienkach obsługuje się interesantów. W Muzeum Ziemi Wałeckiej policzyli ilość kolumn przed wejściem, a na Palcu Wolności, wykonując zadanie poznali nazwiska fundatorów fontanny. Ostatni punkt czekał na grupy na Alei Gwiazd. Uczestnicy rozwiązując zadania poznali historię wałeckiego sportu. W trakcie wykonywania poszczególnych punktów biegu grupy rozwiązywały zadania i uzupełniały krzyżówkę. Po powrocie na boisko szkolne każda drużyna była „przepytywana” przez organizatorów. Cieszy fakt, że nie było osoby, która nie znałaby odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie. Wszyscy zadeklarowali chęć uczestnictwa w przyszłym roku szkolnym, prosząc o jeszcze trudniejsze zadania i dłuższy dystans. Mimo tego, że pani Ola i pani Ania poinformowały, że nie pokonujemy trasy na czas, że ma być to przede wszystkim bezpieczna zabawa, w ekipy wstąpił duch walki. Najszybsza drużyna, klasa IVd z panią Iwoną Brożek i Anną Rosińską pokonała trasę w 25 minut.

  Kolejnego dnia boisko wypełniło się muzyką i tańcem. Wiosenna zumba porwała do zabawy starszych i młodszych. Zajęcia poprowadziły panie Sylwia Głowacka oraz Izabela Browarska. Natomiast po południu pod czujnym okiem pana Bartosza Pawlika oraz pana Karola Symonowicza odbył się mecz siatkarski rodzice-nauczyciele. Emocje były ogromne! Kibicowaliśmy każdemu bardzo gorąco, jednak ostatecznie wygrali nauczyciele, gratulujemy!

  NASI SPONSORZY

  Nasi_sponsorzy.pdf

 • Mecz nauczyciele-rodzice

  Mecz nauczyciele-rodzice w ramach Tygodnia Nauki i Talentów rozegrany został w środę 16 maja br., a jego stawką był Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wałczu. Pierwszy set tego spotkania to wyraźna przewaga nauczycielii i spokojne zwycięstwo. W drugim rodzice odrobili straty i wyrównali stan na 1:1, głównie dzięki skutecznej zagrywce. Set 3 i 4 odbywał się przy pełnej kontroli nauczycieli, którzy nie pozostawili złudzeń,  kto tego dnia jest drużyną silniejszą i bardziej zgraną i to właśnie ekipa "Belfrów" schodziła z parkietu, wygrywając całe spotkanie 3:1. 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu
  ul. Robotnicza 23
  78-600 Wałcz
 • tel./fax (67) 387 30 55

Galeria zdjęć